חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

6. לאה נס

סגנית השר לענייני גמלאים, ד"ר לאה נס, היא ביוכימאית במקצועה ואחת מן הנשים האמידות ביותר בפוליטיקה הישראלית – לא מעט בזכות בן זוגה, ד"ר שלמה נס. עד לשנת 2003 הייתה נס חברת מועצת גבעת שמואל וסגנית ראש המועצה. היא נבחרה לראשונה לכנסת ה־16 ושימשה כיו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה. בפריימריז האחרונים היא התברגה לצמרת הליכוד והגיעה למקום העשירי המכובד. דירתם בגבעת שמואל מוערכת בכ־2 מיליון שקל.

יחד עם בעלה, העו"ד, רו"ח ומפרק החברות, נחשבים בני הזוג הדתיים מגבעת שמואל למקורבים מאוד לראש הממשלה נתניהו. שמו של נס מועלה לא אחת כמועמד אפשרי לתפקידים בכירים בסביבתו של נתניהו וכמי שכיהן בעברו כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל וכדירקטור בארבע חברות ביטוח. כיום הוא מכהן כדירקטור בחברת פרטנר, דירקטור חיצוני בחברת טמפו משקאות בירה, בחברת קליק סופטוור ובחברת טאו של אילן בן־דב. אין חולק על כישוריו המקצועיים ועל היותו אחד מעורכי הדין המובילים והרווחיים ביותר בשוק הישראלי.

שלמה נס זכה לפרסום רב בזכות תהליך פירוק רשת המזון קלאבמרקט, שהייתה בשליטת משפחת בורוביץ' וקרסה ב־2005 כשהיא מותירה חובות כבדים. נס הוביל את מהלך מכירתה, כולל העברת חלק גדול של העובדים לשופרסל תמורת מיליארד שקל. בעקבות כך קיבלו יחד נס ורו"ח גבי טרבלסי (שמונו למפרקים על ידי בית המשפט), את תשלום שכר הטרחה הגבוה ביותר אי פעם בהליכי פירוק – 19.7 מיליון שקל. חציו של סכום זה נכנס למשרד עורכי הדין, שהוא עומד בראשו, בו מועסקים כ־30 עורכי דין, כלכלנים ורואי חשבון.

על אף שמדובר במשרד מוביל ובולט בתחום פירוק החברות, קשה לקבוע ולכמת את המוניטין שלו, כיוון שנכון להיום הוא עדיין סובב סביב איש אחד, העו״ד המוביל, שלמה נס.
עם זאת, בהתבסס על הערכה שמרנית, המעניקה הכנסה של כ־008 אלף שקל לעורך דין, הגענו לשווי משרד של כ־21 עד 51 מיליון שקל.

בעסקאות פירוק קודמות הרוויח נס סכומים מרשימים גם כן: בפירוק חברת הנדל"ן חיל אחזקות עמד שכר הטרחה על 3 מיליון שקל. מפירוק חברת הנדל"ן אריה את עופר הרוויח 4 מיליון שקל. נס היה גם המפרק של קבוצת זיקה תעשיות, פויכטונגר השקעות ועוד. כיום הוא מוביל את תהליך הפירוק המורכב של חברת אגרסקו, אולם טרם נקבע שכר טרחה בתיק.

נוסף לדברים אלה, שלמה נס הוא גם דירקטור מבוקש במשק. יחד עם ההכנסות ממשרד עורכי הדין והכנסות של נס כדירקטור, הערכנו את שוויים של בני הזוג ב־30 עד 40 מיליון שקל.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן