חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

7. שמעון לנקרי, עכו

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו בעשור האחרון, נחשב בעיני השופטים למי שהוביל את תהליך ההבראה המשמעותי ביותר בישראל עד היום. ואכן, ניתן לקבוע בוודאות שעכו – עיר מעורבת בעלת אוכלוסייה הטרוגנית – שינתה את פניה תחת הנהגתו. בשנים האחרונות ייצבה העיר את מצבה הכלכלי, הצליחה לאזן את המצב הדמוגרפי ולהעלות את רמת הביטחון האישי של תושביה.

לנקרי הוכיח כישורי ניהול וייצוגיות, כאשר עם כניסתו לתפקיד החליף את שורת בעלי התפקידים הבכירים, וכיום אנשי אמונו מנחילים חדשנות ויצירתיות בתפקידיהם ובהתנהלות האגפים והמחלקות, תוך שמירה על מקצועיות ומינהל תקין. זוהי הנהלה שידעה להתמודד עם תהליך הבראה מורכב ומאתגר, ואנשיה הוכיחו את יכולתם לעבור מתקופת משבר למינהל תקין.

בתחום הפיננסי, ציינו השופטים את העובדה שלנקרי הצליח לאזן את הביצועים הכלכליים (אם כי נכון ל־2011 העיר עדיין איננה מוגדרת כרשות איתנה על פי הגדרות משרד הפנים) ולייצר שירותים עירוניים איכותיים, לצד השקעה אדירה בתשתיות עירוניות ובקשרי גומלין ומיצוי של ארגוני המגזר השלישי. יכולת גיוס התורמים והתרומות, שהכפילה ואף יותר את הכנסות הרשות המקומית, מעידה על האמון של המגזר השלישי והפרטי בלנקרי ובפועלו.

צילום: יח"צ

לנקרי הצליח לגייס לטובת העיר כמות נכבדת של משאבים, תהליכים וארגונים. היכולת שלו לעבוד ביעילות עם ריבוי ארגונים שאינם בהכרח כפופים לראש הרשות, אך משמעותיים למרחב העירוני, הוגדרה כלא פחות מאמנות הניהול המודרני. הדבר בא לידי ביטוי בעובדה שעכו היא העיר שבה פועלים כנראה הכי הרבה שחקנים מקומיים – עם אינספור פרויקטים מטעם משרדי ממשלה, ארגונים ומוסדות ציבור, עמותות וארגוני המגזר השלישי וגם שלוחות של פילנתרופים, תורמים ומתנדבים מתחומי עשייה שונים. היכולת לנווט את העיר בחוכמה, ולרתום כל כך הרבה כוחות לטובת תושביה – מצביעה על יכולת מנהיגות מרשימה שמגלים ראש הרשות והצוות הניהולי.

לשיפור: לצד התשבוחות להן זוכה לנקרי דרך קבע יש לזכור שהמציאות בשטח קצת פחות אידיאלית. במזל גדול הצליח השנה לצאת בשלום מניסיון ההתנקשות בו – מה שכנראה מעיד על חוסר שקט בעיר מתחת לפני השטח. בינתיים, עד שתסתיים החקירה המשטרתית, המצב בעכו רחוק מלהיות מושלם, ואם ייבחר שוב יצטרך לנקרי לעבור לשלב הבא – משיקום מוצלח להצלחה נטו.

גיל: 53 › מכהן בתפקיד: החל ב-2003, מטעם קדימה (ברשימה עצמאית)
› ייזכר בזכות: תהליך הבראה מורכב ומאתגר שעברה העיר

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן