חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

8. יצחק (בוז'י) הרצוג

שר הרווחה לשעבר, יצחק (בוז'י) הרצוג, הוא אחד הפוליטיקאים המבוססים ביותר בישראל. בנו של נשיא המדינה לשעבר, חיים הרצוג, ממייסדי פירמת עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן ובעצמו שותף לשעבר בפירמה, התפטר מכל תפקידיו במשרד עורכי הדין, כאשר הצטרף ב־1999 לחוג יועציו הקרוב של ראש הממשלה דאז, אהוד ברק.

הרצוג מונה לתפקיד מזכיר הממשלה וב־2003 נבחר כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בפעם הראשונה, מאוחר יותר גם מונה לשר השיכון בממשלת האיחוד של העבודה עם הליכוד בראשות אריאל שרון. לקראת בחירות 2006, הפך הרצוג לפופולרי מבין חברי הכנסת של העבודה ודורג ראשון ברשימה. אחרי בחירות 2006, מונה לשר התיירות ותוך פחות משנה עבר ממשרד זה למשרת שר הרווחה.

בראשית שנת 2011, עם עזיבתו של ברק את מפלגת העבודה כדי להקים את סיעת העצמאות, התפטר מתפקידו. הוא נשאר במפלגה וניסה להתמודד על ראשותה, ואף הצליח לגייס תרומות בסך 1.2 מיליון שקל בתקופת הפריימריז בין המועמדים, כשחלק גדול מתוך הסכום הגיע מתורמים זרים.

על אף שאינו מעורב בעסקי עריכת הדין זה 12 שנה ופרש מן המשרד, ההערכות הן כי כיוון שהוא צעיר ומקושר, יש לו לאן לחזור אם ירצה להשתלב שוב בפירמה המצליחה. אחרי הכל, זוהי מסורת ותיקה בשנים בהרצוג פוקס נאמן לשלב בין קריירה ציבורית לעסקים פרטיים.

שוויו של הרצוג נגזר משני מרכיבים מרכזיים בפירמת עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן: האחד, כישוריו האישיים כעו״ד, שבאו לידי ביטוי בעבר, ויוכלו לבוא לידי ביטוי בשנית אם יפרוש מהחיים הפוליטיים, והאחר – שווי הנכסים שהיו קשורים לאביו המנוח ולפירמת עורכי הדין.

הרצוג מתגורר בבית פרטי על שטח אדמה של כ־600 מ"ר בשכונת היוקרה צהלה. מדובר בבית שאינו גדול באופן מיוחד (יחסית לשכונה) וככל הנראה בנוי על פני 200 מ"ר ומשופץ באופן בסיסי בלבד. לדברי מומחה נדל"ן איתו התייעצנו, הבית ממוקם ברחוב הראשי ביותר בצהלה, ולכן הוא מוערך ״רק״ בכ־12 מיליון שקל.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן