חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מטה אמזון. "שינינו את חייהם של עשרות אלפי עובדים" | צילום: Shutterstock
מטה אמזון. "שינינו את חייהם של עשרות אלפי עובדים" | צילום: Shutterstock

"עוזרים לאנשים לשנות את חייהם": זו המתנה הנדיבה של אמזון לעובדים

ענקית הקמעונאות הודיעה כי תספק מימון מלא ללימודים גבוהים וקורסים מקצועיים למאות אלפי עובדיה ברחבי העולם: "עוזרים לאלפי אנשים להסיר מחסומים מקצועיים ולשנות את חייהם"

חברת אמזון הודיעה בתחילת החודש שתעניק מתנה נדיבה במיוחד ל-750 אלף עובדי החברה בארה"ב ותממן להם לימודים גבוהים במלואם במוסדות לימוד מגוונים.

ענקית הקמעונאות צפויה לשלם כ-1.2 מיליארד דולר עבור שכר הלימוד של העובדים הנבחרים עד שנת 2025 לפחות. ההודעה המפתיעה התפרסמה על רקע הטבות דומות שהעניקו חברות מתחרות כמו וולמארט וטרגט למאות אלפי עובדים וכן ההכרזה של אמזון כי בכוונתה להתרחב ולהגדיל את כוח האדם שלה ב-30% עד לשנת 2026.

ההצעה של אמזון תצא לפועל בתחילת שנת 2022 , אז תתחיל לכסות את תשלומי שכר הלימוד , עלויות הציוד וספרי הלימוד, עלויות התחבורה למוסד והוצאות נוספות עבור עובדים שיחליטו להתחיל ללמוד תואר ראשון במוסדות נבחרים. נכון לרגע זה, התנאי היחיד שפורסם על ידי החברה לקבלת ההטבה היא עבודה של לפחות 90 יום לפני הגשת הבקשה.

התכנית תציע כיסוי כספי מלא גם עבור עובדים שרוצים להשלים את הלימודים התיכוניים שלהם, קורסים מקצועיים שונים, קורסי שפה ועוד. החברה הוסיפה תכניות חינוכיות שונות ייעודיות לעובדים כבר לפני מספר חודשים במטרה להעשיר את העובדים בשעות הפנאי וכן להגביר את התפוקה שלהם, כמו למשל קורסים בניתוח דאטה, קורסי עיצוב גרפי ועוד.

ג'ף בזוס. צילום: Amazon
ג'ף בזוס. דואג להעשרת העובדים | צילום: Amazon

בעבר הציעה החברה לכסות 95% מעלות הלימודים עבור העובדים שלהם בתכנית מיוחדת בחברה שנקרה הכוונת קריירה. הקורס הייחודי הציע מלגה של 12 אלף דולר לעובדים נבחרים לצד קורסים שבועיים מקצועיים או קורסי העשרה במימון מלא.

"אמזון הפכה ליצרנית מקומות העבודה הגדולה ביותר בארה"ב ואנחנו מבינים כחברה שהשקעה בכישורים של העובדים ובהכשרה שלהם יוצרת אפקט משמעותי עבורם וגם עבור מאות אלפי משפחות ברחבי המדינה כולה", הסביר דייב קלארק, מנכ"ל בחברה. "השקנו את התכנית הראשונית לפני כעשור ומאז עזרנו למאות עובדים להסיר את המחסומים המקצועיים שלהם ולהתפתח באמצעות השכלה גבוהה מבלי שיצטרכו לדאוג למימון", הוסיף.

אמזון מעניקה לעובדיה לימודים גבוהים | צילום: Shutterstock
"באמזון יודעים שהשקעה בעובדים יוצרת אפקט משמעותי עבורם ועבור החברה" | צילום: Shutterstock

"ההשקעה הזו בונה את העובדים שלנו ומעצימה את החברה כולה. כיום, מעל ל-50 אלף עובדים של החברה ברחבי העולם נהנים מהתכנית והצליחו לשנות את חייהם לחלוטין", סיכם קלארק.

ככל הנראה מדובר בחלק ממהלך רחב של ענקית הטכנולוגיה בניסיונה להגדיל את כוח האדם שלה. בחודש מאי האחרון החברה גייסה 75 אלף עובדים למשרות שונות במשרדים ברחבי העולם והעניקה בונוסים של כאלף דולר לכל עובד חדש. כמו כן, החברה הודיעה בתחילת החודש כי בכוונתה לגייס 300 אלף עובדים נוספים בארבע השנים הקרובות.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן