Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
גיוס ענק לארמיס. "מיועד להשקיע את הכל - אול אין - בצמיחה המואצת של החברה" | צילום: ארמיס
גיוס ענק לארמיס. "מיועד להשקיע את הכל - אול אין - בצמיחה המואצת של החברה" | צילום: ארמיס

ההבטחה מתממשת: ארמיס הישראלית מגייסת 300 מיליון דולר לפי 3.4 מיליארד

חברת הסייבר של נדיר יזרעאל ויבגני דיברוב, בוגר Forbes Under30, שילשה את השווי שלה תוך פחות משנתיים. דיברוב בראיון מיוחד לפורבס: "כיף לממש את ההבטחה. זו אבן דרך משמעותית"

בסקטור ההיי-טק הישראלי הרותח לא עובר כמעט שבוע מבלי שנתבשר על חברה נוספת שהפכה לחד-קרן. עדיין, הסיפור של ארמיס הישראלית מצליח להתבלט גם בתקופה של פריחה חסרת תקדים.

בינואר 2020, לפני פחות משנתיים, חברת הסייבר ההגנתי שהקימו יבגני דיברוב, בוגר רשימת Forbes Under30 המכהן כמנכ״ל החברה, ונדיר יזרעאל שמכהן כסמנכ״ל הטכנולוגיות, נרכשה על ידי קרן ההון סיכון Insight Partners, בעסקה ששיקפה לה שווי של 1.1 מיליארד דולר. שנה לאחר מכן ארמיס גייסה 125 מיליון דולר לפי שווי של 2 מיליארד.

כעת, שמונה חודשים בלבד אחרי הסבב האחרון, הודיעה החברה על גיוס נוסף של 300 מיליון דולר בעסקת ענק לפי שווי של לא פחות מ-3.4 מיליארד דולר – עליית שווי של פי שלושה בתוך פחות משנתיים.

״אין ספק שזו הרגשה מצוינת", מתארים המייסדים בשיחה מיוחדת שקיימו היום עם פורבס ישראל לאחר השלמת סבב הגיוס הנוכחי המהווה אבן דרך חשובה במסלול הצמיחה המואץ של החברה.

״החברות המבטיחות מגייסות והרבה כדי לצמוח מהר. בסופו של דבר, הסיבה לגיוסים היא שכל החסמים הקלאסיים שהיו לישראל לפני הקורונה התנדפו. כרגע, המרחק של ישראל מארה״ב ומהעולם הצטמצם כמעט לאפס. זה מאפשר לחברות ישראליות לצמוח הרבה יותר מהר מבעבר ואין סיבה לא לנצל את זה כדי לצמוח יותר מהר״, מסביר נדיר יזרעאל, סמנכ״ל הטכנולוגיות של החברה. ״זה לא גיוס שנועד להוריד את הכסף מהשולחן. הוא נועד להשקיע הכל – אול אין – בחברה כדי לגרום לה לצמוח כמה שיותר מהר״.

יבגני דיברוב, בוגר רשימת Forbes under30 ומייסד שותף ארמיס | צילום: אלעד מלכה
יבגני דיברוב, בוגר רשימת Forbes under30 ומייסד שותף ארמיס | צילום: אלעד מלכה

עד היום השלימה ארמיס גיוסים בסכום כולל של 600 מיליון דולר, כולם נכנסו ישירות לקופתה, מה שאפיין גם את העסקה הנוכחית. ״גם הפעם כל כספי הגיוס לא הלכו לסקנדרי אלא רק לקופת החברה – הכל כדי לתמוך בצמיחה האגרסיבית של החברה וכדי שנוכל להרחיב את מערכי הגיוס והמכירות שלנו״, אישר המנכ"ל דיברוב והוסיף, ״אנחנו מתכננים להשתמש בכספי הגיוס כדי לרכוש חברות חדשניות בתחומים שמשיקים לתחומים שלנו ולהמשיך לגדול בקצב מואץ״.

בדומה לחברות רבות שנמצאות בשלבי צמיחה מואצת, גם במקרה של ארמיס, המעסיקה כיום כ-500 עובדים, כמחציתם בישראל – הכוונה היא להגדיל אף יותר את מצבת כוח האדם: 50% בשנה הקרובה. מתוך 250 העובדים החדשים המיועדים להצטרף לשורותיה, תגייס החברה כ-120 עובדים נוספים כאן בישראל. ״הגיוס הנוכחי מאוד משמעותי עבורנו וקצב הגידול מאוד מהיר. תוך שמונה חודשים גדלנו משמעותית בשווי, אבל מה שהכי חשוב מבחינתנו זאת העובדה שאנו בונים פה בישראל ענקית סייבר כחול לבן״, מסביר דיברוב.

את סבב הגיוס הנוכחי הובילה קרן הפרייבט אקוויטי One Equity Partners) OEP), בשיתוף עם משקיעים קיימים. בין המשקיעים הבולטים נמנים גם Insight Partners (שרכשה כאמור את החברה לפני פחות משנתיים),Capital G, קרן הצמיחה העצמאית של של אלפאבית, רוקפילד טק פרטנרס ו- Cyberstarts.

נדיר יזרעאל, סמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה | צילום: אלעד מלכה
נדיר יזרעאל, שותף מייסד וסמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה | צילום: אלעד מלכה

כבר ביום החתימה על הגיוס חתמה ארמיס על שיתוף פעולה אסטרטגי עם Allegro MicroSystems – חברת שבבים גלובלית מהפורטפוליו של קרן OEP, שהובילה את סבב הגיוס. אלגרו (NASDAQ: ALGM) שנסחרת בנאסד״ק על פי שווי שוק של קרוב ל-6 מיליארד דולר, תפרוס את ההגנה של ארמיס ברשתות שלה. ״שני הסבבים האחרונים של החברה נעשו עם קרנות גדולות שמביאות לנו הרבה לקוחות, משהו מאד משמעותי עבורנו״, הוסיף מנכ"ל החברה.

בשלוש השנים האחרונות הגדילה חברת הסייבר את הכנסותיה בשיעור של יותר מ-8,000%. בזכות הגידול המהיר בנתח השוק והתרחבותה המהירה של החברה לתחומים נוספים, היא נמנית כיום מבין חברות הסייבר בעלות קצב הצמיחה המהיר בעולם.

ארמיס, כאמור, הוקמה בשנת 2015 על ידי יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל. שש שנים לאחר הקמתה, היא מגנה על יותר ממיליארד מכשירים מחוברים. החברה מתמחה בתחום ה-IoT ופיתחה פלטפורמה מיוחדת לאבטחת מכשירים המחוברים לרשת, המציעה שילוב בין מיפוי נכסים ואבטחה באופן המספק מענה לסביבת האיומים החדשה שנוצרה בעקבות הגידול במספר המכשירים המחוברים לרשתות.

הפלטפורמה הרחבה מספקת זיהוי חולשות וניהול סיכונים לכלל הנכסים במגוון רחב של תעשיות, לרבות תעשיית המחשוב, יישומים ארגוניים, רפואה, טכנולוגיה תפעולית או מערכות בקרה תעשייתיות.

משרדי ארמיס. לקראת גיוס מסיבי של כוח אדם | צילום: ארמיס
משרדי ארמיס. "כספי הגיוס יוקדשו לצמיחה המואצת של החברה" | צילום: ארמיס

יבגני דיברוב, בוגר רשימת הצעירים המבטיחים של פורבס לשנת 2018, הקים את ארמיס יחד עם יזרעאל כחודש לאחר האקזיט של Adallom – חברת הסייבר שנמכרה למיקרוסופט תמורת 320 מיליון דולר. הוא נולד באוקראינה ועלה לישראל בגיל ארבע. את שירותו הצבאי מילא ביחידה טכנולוגית בחיל המודיעין ולאחר שיחרורו למד הנדסת חשמל ומדעי המחשב בטכניון. עם השלמת התואר החל לעבוד במלאנוקס ומשם הגיע ל-Adallom, שם פגש את נדיר.

בתור בוגר רשימת הצעירים המבטיחים של פורבס ישראל 2018 – איך ההרגשה לעבור מהבטחה גדולה להצלחה אדירה?

״אין ספק שזו ההרגשה מצוינת. כיף לממש את ההבטחה. להיבחר לרשימה זה כבוד גדול מאד, הישג בפני עצמו ומקפצה משמעותית שמאוד עוזרת בהמשך. גם מבחינת תדמיתית, להיבחר לרשימת עם אנשים כל כך איכותיים וגם מבחינה הפרסום שזה יוצר – אין ספק שזה עזר לי״.

בקרוב נפרסם את רשימת הצעירים המבטיחים לשנת 2022 – יש לך טיפ מיוחד לצעירים הבאים בתור בוגר הרשימה?

״כל הזמן להסתכל קדימה. אין ספק שמדובר בהישג מדהים. למי שנבחר לרשימה הייתי מציע להנות מההישג ולשאוב ממנו מוטיבציה להמשך, אבל גם לא להפסיק להסתכל קדימה. הבחירה לדירוג היא אבן דרך מיוחדת בהתחלה, צעד חשוב ושלב נוסף בדרך לפסגה. חשוב לא לעצור ולדעת שיש עוד הרבה עבודה קשה לפניכם כדי שתוכלו להשיג כמה שיותר ולהגיע לגבהים הכי מטורפים שאפשר. הסוד הוא לעבוד קשה, להיות צנועים ולהתמקד בעבודה ובמטרות שהצבתם לעצמכם".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן