חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
"ילדה עם בלון", הדמיה של הציור שנגרס. | צילום: shutterstock

למרות שנגרסה: באיזה סכום תימכר היצירה הפרובוקטיבית של בנקסי?

לפני כשלוש שנים, לעיניהם המשתאות של משתתפי מכירה פומבית, נגרס הציור "ילדה עם בלון". עכשיו, תחת השם "אהבה בפח הזבל", הוא מוצע למכירה חוזרת

בשנת 2018, דקות לאחר שנמכר תמורת 1.2 מיליון דולר, נגרס במסתוריות הציור "ילדה עם בלון" שנוצר על ידי אומן הגרפיטי בנקסי. כעת, מוצע הציור שוב למכירה פומבית בבית המכירות סות'ביס, ועל פי גורמים בענף מחירו צפוי להגיע עד ל-8 מיליון דולר.

שמו של הציור שנגרס שונה ל"אהבה בפח הזבל", ובימים אלה הוא מוצג בלונדון כשחלקו העליון נשמר בתוך המסגרת, וחלקו התחתון נותר גרוס ותלוי תחת המסגרת. לאחר מכן הוא יוצג בכמה מדינות נוספות עד שיגיע לניו יורק לקראת מכירתו בחודש אוקטובר.

בנקסי, אומן הרחוב הפרובוקטיבי, פורסם בשל ציורי הגרפיטי שהוא מצייר על חומות ברחבי העולם. הביקוש ליצירותיו רק עולה בשל המסתוריות האופפת אותו, ובחודש מרץ האחרון מכר ציור תמורת 23 מיליון דולר.

האומן בעצמו הוא זה שהטמין מגרסה במסגרת היצירה, והפעיל אותה מרחוק לאחר שהיא נמכרה. "הדחף להרוס הוא גם דחף יצירתי", הסביר בנקסי בסרטון שפרסם יום לאחר האירוע, בו הוא מתאר לפרטי פרטים איך התקין את המגרסה ומפרסם צילומים של הנוכחים ההמומים בבית המכירה בעת הגריסה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן