חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
העבודה הפיזית הראשונה של מיכאל ווינקלמן, המוכר כ-Beeple. צילום: shutterstock
העבודה הפיזית הראשונה של מיכאל ווינקלמן, המוכר כ-Beeple. צילום: shutterstock

אמן ה-NFT ביפל עובר לעולם האמיתי. כמה שווה היצירה שלו?

אמן ה-NFT מיכאל וינקלמן, המוכר בכינוי Beeple, נחשב לאחד האמנים היקרים בעולם, לצד ג׳ף קונס ואחרים. יצירתו הקודמת שברה שיא כשנמכרה ביותר מ-60 מיליון דולר. כעת, הוא יצר לראשונה עבודה פיזית שהצליחה לשבור את התחזיות של בתי המכירות ונמכרה תמורת 25 מיליון דולר

"HUMAN ONE", יצירתו הפיזית הראשונה של אמן ה-NFT ביפל (Beeple), ששבר את השיא של 69.3 מיליון דולר ממכירת יצירותיו על אסימונים בלתי ניתנים לשינוי, נמכרה ב-28.9 מיליון דולר, וניפצה את ההערכות של בתי המכירות הפומביות.

הקונה, שהגיש הצעה מקוונת משוויץ, הגיש את ההצעה הזוכה בסך 25 מיליון דולר בבית המכירות כריסטי׳ס בשבוע שעבר, והביא לכך ש-"HUMAN ONE" נמכרה ב-10 מיליון דולר יותר מהערכת המכירה הפומבית של 15 מיליון דולר.

זוהי העבודה הפיזית הראשונה של מייקל וינקלמן, שזכה לכינוי ביפל ועזר להפיץ ולקדם את שיגעון ה-NFT בחודש מרץ השנה, כאשר יצירתו "Everydays: The First 5,000 Days" נמכרה בסכום חסר תקדים של 69.3 מיליון דולר.

"HUMAN ONE" היא קופסה בגובה שבעה מטרים העשויה ממסכי LED המציגים לולאה של קטעים של אדם לובש חליפה דמוית אסטרונאוט הולך דרך תפאורות בהשראה חוצנית, עם בסיס מסתובב המראה לצופה זוויות שונות.

״אערוך מעת לעת את הסרטון המתנגן על המסכים באמצעות בלוקצ'יין״, אמר האמן בהצהרה של כריסטי׳ס, והוסיף כי הוא מתכנן להמשיך לעדכן את הצילומים לאורך חייו.

היכולת לעדכן ולערוך שינויים בעבודה ללא הרף, גם לאחר הרכישה, יוצרת דינמיקה חדשה בין האמן לבעלים, כזו שווינקלמן השווה ל"שיחה מתמשכת". נציגי כריסטי'ס אמרו שהיצירה זכתה להתעניינות רבה מצד קונים פוטנציאליים מיד לאחר ההכרזה על מכירתה בחודש שעבר.

הפופולריות של NFT התפוצצה בשנת 2021 במקביל לעלייה של מטבעות קריפטוגרפיים, המשמשים לרכישת יצירות אמנות דיגיטליות. אמני NFT משתמשים בבלוקצ'יין כדי ליצור אסימון ב-NFT שלהם, כמו האופן שבו משקיעים עוקבים אחר מטבעות קריפטוגרפיים. המכירה של "Everydays: The First 5,000 Days" מיקמה את וינקלמן בין האמנים החיים היקרים ביותר בעולם, יחד עם דיוויד הוקני וג'ף קונס. כריסטי'ס הודיעה בעבר כי תקבל מטבעות קריפטוגרפיים, כמו ביטקוין ואתריום, עבור היצירה, יחד עם דולרים, אך לא היה ברור מיד כיצד הקונה ישלם עבור יצירתו של ביפל.

לא כולם בעולם האמנות מתלהבים מ-NFT. הוקני אמר לאחרונה כי ה-NFT נחשב כ"דבר קטן ומטופש" וכינה את האנשים שיוצרים וקונים אותו "נוכלים״.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן