חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מרים אדלסון. מאז מות בעלה, תרמה אדלסון רק תרומה פדרלית אחת, 5,000 דולר ל-PAC של ניקי היילי, מושלת דרום קרוליינה לשעבר ששימשה כשגרירת דונלד טראמפ באו"ם. צילום: shutterstock
מרים אדלסון. צילום: shutterstock

סגרו את הכיס: המיליארדרים הנדבנים הפסיקו לתרום בשנה החולפת

אחרי שתרמו ב-2020 מאות מיליוני דולרים למטרות שונות הקשורות במישרין או בעקיפין לנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, ב-2021 צמצמו עשירי העולם את תקציב התרומות משמעותית. אבל נראה שב-2024, שנת הבחירות, צפוי שינוי מגמה

כמה מהתורמים המיליארדרים הגדולים ביותר של דונלד טראמפ במערכת הבחירות בארה"ב בשנת 2020 שומרים כעת הארנקים שלהם סגורים היטב, כך על פי נתוני פורבס.

אחת מהן היא מרים אדלסון, אלמנתו של שלדון אדלסון, שחשפה הוצאות בסך 218 מיליון דולר על קמפיינים פדרליים והוצאות אחרות הקשורות במסע הבחירות ב-2020. כאמור, שלדון נפטר בינואר השנה, ומאז תרמה מרים רק 5,000 דולר בשנת 2021.

יו"ר אולפני Marvel Entertainment, אייק פרלמוטר, ואשתו לורה תרמו 24 מיליון דולר בשנת 2020, על פי רישומים של ועדת הבחירות הפדרלית (FEC). זה הספיק כדי להפוך אותו לתורם המיליארדר התשיעי בגודלו במחזור האחרון. כשכן ותיק לאחוזת מאר-א-לאגו של טראמפ בפאלם ביץ', פלורידה, הקשרים בין פרלמוטר וטראמפ עמוקים.

לורה פרלמוטר תרמה בעבר מיליון דולר לקרן דונלד ג'יי טראמפ לקידום המחלקה לחיילים משוחררים (הקרן נסגרה על ידי התובע הכללי של ניו יורק ב-2018 בגין ניהול לא תקין של כספי התרומות). כשטראמפ ניהל את המדינה, לפי הדיווחים, הוא נתן לפרלמוטר תפקיד לא רשמי בפיקוח על המחלקה לענייני חיילים משוחררים. כעת, כשטראמפ אינו מכהן יותר כנשיא, בני הזוג פרלמוטר תרמו רק 33,200 דולר בשנת 2021, רובם הועברו לחבר קונגרס ולמועמד לסנאט ששניהם הביעו תמיכה בנשיא לשעבר.

הכסף הגדול צפוי להגיע בבחירות 2024

קלסי ואיימי וורן תרמו סכומי כסף גדולים לטראמפ בשנת 2020. בשנת 2017, צו הביצוע של טראמפ סלל את הדרך לסיים את הבנייה ב-Dakota Access Pipeline, בבעלות חברת צינורות הנפט והגז של קלסי וורן, Energy Transfer.

לאחר שטראמפ ניצח בבחירות, מניות אנרג'י טרנספר זינקו בכמעט 30% בין ה-9 בנובמבר 2016, ליום ההשבעה בינואר 2017. לקראת הבחירות ב-2020, האחיות וורן הוציאו 14 מיליון דולר, לפי רישומי ה-FEC. השנה הן תרמו 56,800 דולר בלבד, ותמכו ברפובליקנים ובסנאטור ממערב וירג'יניה ג'ו מנצ'ין, דמוקרט מתון.

למרות שהתורמים לא הוציאו סכומים גדולים השנה, הם עשויים לחזור לרוח הנתינה לקראת אמצע הקדנציה בשנה הבאה. כסף גדול עוד יותר עשוי להגיע בשנת 2024 – במיוחד אם טראמפ יתמודד בבחירות לנשיאות.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן