חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
המהלך של רשת המזון האמריקאית מגיע בעקבות מהלך האישור של אל סלבדור את המטבע הקריפטו כחוקי. צילום: shutterstock
המהלך של רשת המזון האמריקאית מגיע בעקבות אישור מטבע הקריפטו כחוקי באל סלבדור. צילום: sutterstock

בקרוב תוכלו לשלם על הביג מק שלכם בביטקוין

ענקית המזון המהיר תאפשר תשלום באמצעות המטבע הקריפטוגרפי בסניפי הרשת באל סלבדור. הרפובליקה במרכז אמריקה הכניסה לשימוש חוקי את המטבע בתחילת ספטמבר, לצד המטבע הקיים שלה

ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס החלה לקבל את הביטקוין כאמצעי תשלום באל סלבדור לאחר שהמדינה הפכה לראשונה לאמץ את המטבע הקריפטוגרפי כאמצעי תשלום חוקי בשבוע שעבר.

חברת עיבוד התשלומים לביטקוין, OpenNode, אישרה בפני פורבס כי יצרה שותפות עם מקדונלד'ס כדי לאפשר לה להתחיל לקבל ביטקוין (הערת העורך: OpenNode אמרה בעבר לפורבס כי רשת פנדה אקספרס גם מקבלת תשלומים בביטקוין, אך מאז אמרה שזו טעות ואנו הבהרנו את העניין מולה).

כעת, ניתן להשתמש בביטקוין לתשלום בכל 19 סניפי מקדונלד'ס באל סלבדור, כמו גם באינטרנט ובאמצעות אפליקציית השליחויות, אמרה OpenNode.

למרות שנדמה שזוהי החברה האמריקאית הגדולה הראשונה שהסתגלה ליוזמת הקריפטו של אל סלבדור, דובר OpenNode, ריאן פלורס, אמר כי הצוות שלו "חובר כעת לעסקים רבים, בסדר גודל זהה לזה של מקדונלדס, שממוקמים באל סלבדור על מנת לבחון ולהתחיל גם איתם בתהליך של קבלת תשלום בביטקוין".

"פשוט נכנסתי למקדונלד'ס בעיר סן סלבדור כדי לבדוק אם אוכל לשלם על ארוחת הבוקר שלי עם ביטקוין, בציפייה מלאה שיגידו לי לא", כתב עיתונאי הקריפטו אהרון ואן וירדום בטוויטר. "אבל הופתעתי לטובה ואכן שילמתי על הארוחה בביטקוין".

אל סלבדור הפכה בתחילת החודש לממשלה הריבונית הראשונה שאימצה את הביטקוין כמטבע חוקי לצד המטבע הקיים שלה, הדולר האמריקאי. הוא מאפשר לתושבי המדינה לשלם מיסים וחובות אחרים באמצעות ביטקוין, ולעסקים להרחיב את אפשרויות התשלום שלהם למטבעות הקריפטו. עם זאת, "יום הביטקוין" המוצהר של אל סלבדור זכה התחיל באופן לא יציב כששוק המטבעות צנח, כאשר מחיר הביטקוין ירד מ-52 אלף דולר ל-42,830 דולר, הרמה הנמוכה ביותר שלו זה כמעט שלושה שבועות. הביטקוין התאושש לקצת פחות מ-46,957 דולר בהמשך אותו יום, עדיין 9% מתחת למחירו יום קודם לכן.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן