חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
בלסינג אפריפה | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
בלסינג אפריפה נחשב לאחת ההבטחות הגדולות, לא רק בישראל, אלא בענף האתלטיקה העולמית כולו | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

זהב לישראל: בלסינג אפריפה זכה באליפות אירופה בריצה ל-200 מטר

בוגר רשימת Forbes 30Under30 זכה במדליית זהב היסטורית לאחר שסיים את המקצה באליפות אירופה עד גיל 23 ב-20:67 שניות • גל לוי, מנכ”ל איגוד האתלטיקה: "עתידו עוד לפניו. זו מדליה חשובה מאד להמשך”

האצן הישראלי בלסינג אפריפה זכה אמש (16.7) במדליית זהב באליפות אירופה לאחר שהקדים במאית השנייה את רפאל בוג'ו ההולנדי וסיים במקום הראשון בריצת 200 מטר עד גיל 23.

מדובר במדלייה היסטורית, שכן אפריפה רשם את ההישג לאחר שמעולם לא זכה אתלט ישראלי בזהב באליפות אירופה עד גיל 23 והוא הראשון שעושה זאת במדי הנבחרת.

“בלסינג התחיל את העונה עם פציעה שפגעה בהכנה העונתית שלו", אמר גל לוי, מנכ”ל איגוד האתלטיקה, "לאט לאט הוא השלים פערים ועמד במטרה כמו ספורטאי מקצוען. עתידו עוד לפניו. זו מדליה חשובה מאד להמשך”.

בקיץ 2022, הפך אפריפה לאלוף העולם עד גיל 20 בריצה ל-200 מטר, תוך שהוא מנפץ בדרך את שיאו הישראלי שלוש פעמים ברציפות. לאחרונה, נבחר לרשימת Forbes 30Under30 של פורבסישראל לשנת 2023.

רז הרשקו. "אני זה ג'ודו, וג'ודו זה אני". (משמאל: בלסינג אפריפה) | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה
רשמו היסטוריה. רז הרשקו ובלסינג אפריפה | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם: ראיסה ורביצקיה

למרות כל ההייפ סביבו וההישגים המרשימים שצבר – בלסינג, שנולד בתל אביב לזוג מהגרים מגאנה וגדל ברמת גן – מקפיד לשמור על שתי רגלים יציבות על הקרקע. ״לפעמים החשיפה מוגזמת ואני מעדיף להוריד הילוך מבחינת החשיפה. לא להגזים עם זה, ולהתרכז בשקט ביעד החשוב הבא שלי״, אמר לפורבס.

בוגרת Under30 נוספת רשמה היסטוריה השבוע כאשר הג'ודוקא רז הרשקו העפילה לפסגת הדירוג של איגוד הג'ודו העולמי. הרשקו ואפריפה הצטלמו יחד לפרויקט הצעירים המבטיחים של פורבס לשנת 2023, במהלכם אמרה הרשקו כי "הג'ודו נתן לי ביטחון עצמי מטורף ותחושת אחריות. זה ספורט אישי – הכל תלוי בי. אני רוצה למצות את מלוא הפוטנציאל שלי, להמשיך להוות מודל לחיקוי לנערות ונערים ולהיות הכי טובה במה שאני עושה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן