חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
"הגיע הזמן להחזיר את החברה לחיים" | צילום: Shutterstock
"הגיע הזמן להחזיר את החברה לחיים" | צילום: Shutterstock

הקאמבק של השנה: האם הקריפטו יחזיר את רשת בלוקבאסטר לחיים?

קבוצת משקיעים בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים הודיעה על כוונתה להחיות את החברה הנוסטלגית ולהפוך אותה לשירות סטרימינג קולקטיבי שינסה להתחרות בנטפליקס: "נחולל מהפכה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה"

רשת בלוקבאסטר צרובה לרבים מאיתנו בזיכרון כמקום נוסטלגי מהימים בהם לא היו שירותי סטרימינג ו-VOD. כיום הרשת נעלמה כמעט לחלוטין והיא מתפעלת סניף בודד במדינת אורגון שבארה"ב שממשיך לפעול ולהוות תזכורת לרשת שהיתה בעבר גדולה ומשגשגת.

כעת, קבוצת משקיעים חדשה מתחום הקריפטו רוצה להחזיר עטרה ליושנה. קבוצת DAO הצהירה לאחרונה על כוונותיה להשקיע בחברה ולגייס 5 מיליון דולר כדי לרכוש אותה מרשת התקשורת Dish Network, במטרה להפוך אותה לחברת סטרימינג שתפעל בעתיד ב-Web3, הדור החדש של האינטרנט.

המשקיעים פרסמו הודעה בחשבון הטוויטר הרשמי שלהם, בה כתבו כי החליטו להרים את הכפפה משום ש"הגיע הזמן להחזיר את בלוקבאסטר לחיים". בנוסף, הצהירו על כוונתם להפוך את החברה לשירות סטרימינג בבעלות קולקטיבית ונימקו כי "מדובר בחברה של אנשים ולכן ראוי שהיא תהיה בבעלות אנשים".

הגיוס אמור להתבצע על ידי הנפקה ומכירת NFT בשווי 530 דולר, שישולמו באמצעות מטבע את'ריום. לאחר הרכישה, הקונים יקבלו חלק מהשליטה בחברה ויוכלו להיות שותפים בתהליך קבלת ההחלטות. כאמור, מטרת העל היא להשיק את השירות ב-Web3 – האינטרנט העתידי בו השליטה המרכזית אמורה להיות של משתמשים, באמצעות תשתית בלוקצ'יין, בניגוד להסתמכות על ספקי רשת חיצוניים.

אם הרכישה אכן תצא לפועל, קבוצת DAO טוענת כי זו תהיה תחילתה של מהפכה שתסעיר את שוק הסטרימינג הרותח שהתאפיין בשנים האחרונות בתחרות רבה ובהצפה של חברות מתחרות רבות, ביניהן נטפליקס, השירות של אפל, HBO, אמזון ועוד.

"אם נצליח לגייס את הסכום הדרוש לרכישה, נבנה מודל חדש שישפיע על עולם הסרטים ויחולל מהפכה של ממש. זה יבוא לידי ביטוי גם בתהליכי קבלת ההחלטות, גם ביצירתיות בתכנים עצמם וגם על אופני המימון של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בכלל", כתבו חברי הקבוצה בטוויטר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן