חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

CBS: "ארה"ב לוחצת על ישראל להפסיק לחסל מדעני גרעין באיראן"

רשת CBS האמריקאית דיווחה הלילה (בין שבת לראשון) כי ארה"ב מפעילה לחץ על ישראל לחדול בה מביצוע התנקשויות במדעני גרעין באיראן. העיתונאי דן רביב, מגיש החדשות שפרסם את הכתבה בנושא, אמר כי מקור המקורב לקהיליית המודיעין הישראלית העיד כי ממשל אובמה הבהיר "ביותר מאשר רמז" לגורמים הרלוונטיים בישראל כי הפעילות, שעובדת קיומה מעולם לא קיבלה אישור בישראל והתפרסמה בכלי תקשורת זרים, אינה מקובלת.

על פי הכתבה ב-CBS, עד כה חוסלו חמישה מדעני גרעין איראניים, רובם על ידי הטמנת מטעני חבלה במכוניותיהם, שפוצצו בשעת בוקר. עוד מצוין בכתבה כי מעולם לא נתפסו סוכני מוסד ישראלים לאחר מעשה, ייתכן שכתוצאה מכך שהוכנו עבורם בתי מסתור, וכן כתוצאה משיתוף פעולה עם אזרחים איראנים, חלקם הוצאו להורג לאחר שנתפסו.

יוסי מלמן, פרשן "סופהשבוע", העריך במאמרו בחודש שעבר אודות ראש המוסד תמיר פרדו כי חיסולי מדעני הגרעין באיראן, שיוחסו על ידי התקשורת למוסד, הופסקו או הושהו משום שהדבר לא הוביל להפסקת תוכנית הגרעין הצבאית של טהרן, וכן בשל הסכנה הרבה הכרוכה בכך.


הכור הגרעיני בנתנז. צילום: רויטרס

הכתבה ב-CBS התפרסמה זמן קצר לפני ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוושינגטון. נתניהו, שנחת היום בארה"ב, ייפגש עם הנשיא ברק אובמה מחר בבית הלבן וצפוי לדון עמו בשלל נושאים, ביניהם התהליך המדיני, שיחות הגרעין עם איראן והמצב הפוליטי במצרים.

לכתבה בדה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן