חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
CNBC דיווחה כי המיליארדר "מחפש באופן פעיל" אחר מחליף | צילום: Daniel Oberhaus, Flickr
CNBC דיווחה כי המיליארדר "מחפש באופן פעיל" אחר מחליף | צילום: Daniel Oberhaus, Flickr

מאסק הודיע כי יפרוש מתפקידו כמנכ"ל טוויטר – "כשאמצא מחליף טיפש מספיק"

מנכ"ל טוויטר והאדם העשיר בעולם הצהיר כי יתפטר ברגע שימצא מישהו "טיפש מספיק לקחת את התפקיד" ולאחר שמיליוני משתמשים הצביעו בעד פרישתו בסקר שפרסם בטוויטר

המיליארדר אילון מאסק, הודיע אתמול (ג') בציוץ טוויטר, כי יפרוש מתפקידו כמנכ"ל הרשת החברתית ועוד הוסיף כי יעבור לנהל את צוותי התוכנה והשרתים בלבד ברגע שיימצא מחליף.

ההצהרה מגיעה לאחר ש-17.5 מיליון משתמשים הצביעו בסקר של מאסק, כאשר יותר מ-57.5% מהמצביעים קראו לו להתפטר מתפקיד המנכ"ל.

בתחילה לא היה ברור אם מאסק יציית לסקר לאחר שרמז, ללא הוכחות, שייתכן והתוצאות שובשו על ידי בוטים. ביום שלישי, CNBC דיווחה כי המיליארדר "מחפש באופן פעיל" אחר מחליף ו"הרבה שמות שונים" כבר עלו לבחינה.

ההודעה של מאסק העניקה דחיפה קלה למניות טסלה במסחר שלאחר שעות הפעילות – לאחר עוד יום גרוע בשוק, במהלכו הן קרסו ב-8.05% וירדו מתחת ל-140 דולר למניה. המשקיעים של טסלה הביעו תסכול על עבודתו של מאסק בטוויטר, וטענו כי היא מונעת ממנו למלא את תפקידו כמנכ"ל טסלה.

המיליארדר ליאו קוגואן, שטוען כי הוא המשקיע השלישי בגודלו בטסלה בעולם, אמר בשבוע שעבר כי מאסק "נטש את טסלה" והפציר במועצת המנהלים של החברה לחפש מנכ"ל חדש. מאוחר יותר ציין קוגואן שהוא מעדיף שמאסק יעביר את תפקיד מנכ"ל טוויטר למישהו אחר כדי שיוכל להפוך שוב למנכ"ל "במשרה מלאה" של טסלה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן