חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מהפכה צרפתית? אילון מאסק | צילום: Daniel Oberhaus (2018), Flickr
מהפכה צרפתית? אילון מאסק | צילום: Daniel Oberhaus (2018), Flickr

רק לרגע: אילון מאסק איבד את תואר האדם העשיר בעולם

14 חודשים לאחר שהדיח לראשונה את ג'ף בזוס מהמקום הראשון בדירוג פורבס, ראש טסלה וטוויטר איבד את התואר הנכסף – לפחות לכמה שעות. אך לא בזוס הוא האשם בהפיכה הרגעית

מנכ"ל ענקית היוקרה LVMH, ברנרד ארנו, עקף שוב את אילון מאסק – בפעם השנייה אתמול – והפך לאדם העשיר בעולם. שוויו של ארנו מוערך ב-184.7 מיליארד דולר, כאשר מאסק נגרר אחריו עם 184.6 מיליארד דולר בלבד. המהפכה הצרפתית הזאת התרחשה אתמול (רביעי) כאשר השווקים בארה"ב נסגרו אחר הצהריים. היום, מאסק חוזר להוביל בדירוג עם שווי מוערך של 185.4 מיליארד דולר, או 700 מיליון דולר יותר מאשר ארנו.

ב-27 בספטמבר 2021, אילון מאסק עקף לראשונה את מייסד אמזון, ג'ף בזוס, ברשימת עשירי העולם. "אני שולח פסל ענק של הספרה '2' לג'פרי ב', יחד עם מדליית כסף", כתב ראש טסלה במייל לפורבס כשהתבקש להגיב באותו היום. ארבעה עשר חודשים לאחר מכן, מאסק הפך לבעלים החוקיים של פסל הניחומים ביום רביעי (אתמול). אבל לא את בזוס הוא צריך להאשים.

לזמן קצר ביום רביעי (אתמול), תואר האדם העשיר בעולם עבר לברנרד ארנו, מנכ"ל חברת מוצרי היוקרה הצרפתית LVMH, עם שווי נקי של 185.4 מיליארד דולר. מאסק, באותו הרגע, היה שווה 185.3 מיליארד דולר. הונם של צמד המיליארדרים כמעט זהה – בהבדל של 200 מיליון דולר בלבד – כך שלא יהיה מפתיע אם הם ימשיכו להילחם על התואר הנכסף גם בתקופה הקרובה.

ארנו יכול לזקוף את מעמדו החדש בעיקר לזכות הצניחה במניית טסלה, אשר נפלה בכמעט 50% בשנה החולפת. מאסק, שמחזיק בכמעט 25% מטסלה, שווה כעת 43% פחות מהשיא שלו בנובמבר 2021. מאמצע אפריל עד תחילת נובמבר, מאסק מכר מניות טסלה בשווי 19.3 מיליארד דולר (לפני מס), ככל הנראה כדי לממן את רכישה טוויטר, וגרם לצניחת המנייה של יצרנית הרכב החשמלי.

עקף את מאסק. מנכ"ל ענקית היוקרה LVMH, ברנרד ארנו | צילום: ג'יימס טופין, עבור פורבס

נכון לרגע זה (חמישי, 8.12), בזוס מחזיק במקום השני ברשימת עשירי העולם עם 171 מיליארד דולר, וארנו הצרפתי צנח למקום השלישי. מייסד מייקרוסופט, ביל גייטס נמצא במקום הרביעי עם 129 מיליארד דולר ומיד אחריו וורן באפט במקום החמישי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן