Forbes Israel Logo
אילון מאסק (משמאל) וראש הממשלה נתניהו בכפר עזה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
אילון מאסק (משמאל) וראש הממשלה נתניהו בכפר עזה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

על רקע הזינוק בגילויי האנטישמיות בעולם – אילון מאסק בביקור מיוחד בישראל

ראש הממשלה נתניהו ערך עם המיליארדר סיור בכפר עזה והציג בפניו את הזוועות שביצע החמאס. הביקור - על רקע זינוק בהתבטאויות האנטישמיות ברשת החברתית X שבבעלותו

אילון מאסק, האיש העשיר בעולם, נחת היום (ב׳) בישראל לביקור הזדהות מיוחד. במסגרת ביקורו פה ערך המולטי-מיליארדר סיור בליווי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכפר עזה, במהלכו הציג בפניו נתניהו את בתי הקיבוץ השרופים וההרס הרב שהתחולל בו, עדות לממדיי החורבן וההרג שהתרחשו בו באירועי השבת השחורה של ה-7 באוקטובר.

מאסק וראש הממשלה בסיור בכפר עזה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

מאסק קיבל סקירה מפורטת ממ״מ ראש מועצת שער הנגב יוסי קרן ומנציג דובר צה"ל ליעד דיאמונד, על מאורעות הטבח בקיבוץ, במהלכם נרצחו 62 מתושבי הקיבוץ ו-18 נחטפו, ביניהם הילדה אביגיל עידן בת ה-4 ששוחררה אמש. 

בהמשך הסיור לוותה המשלחת לבית משפחת איתמרי, משם נחטפה אביגיל לאחר שהוריה, רועי וסמדר עידן נרצחו בביתם שבקיבוץ ולבית משפחת ליבשטיין, ביתו של ראש המועצה אופיר ליבשטיין ז"ל – שנהרג בשעה שנלחם יחד עם כיתת הכוננות של הקיבוץ נגד מחבלי החמאס. במהלך הסיור בבתים הציג נציג דובר צה"ל ליעד דיאמונד בפני מאסק תמונות קשות אשר המחישו את גודל הזוועות שהתרחשו בכפר עזה באותו יום.

בשיחה עם נתניהו שהועברה בשידור חי ב-X (טוויטר לשעבר) גינה מאסק את אכזריות מחבלי חמאס לאחר שצפה ב״סרט הזוועות״ של דובר צה״ל המתעד את הטבח הברברי שהתחולל במתקפת ה-7 באוקטובר: ״היה מטריד מאוד לראות בסרט את האושר של מי שהרגו אזרחים תמימים, ילדים ותינוקות. זה דבר אחד אם אזרחים נהרגים ללא כוונה תחילה, אבל זה דבר אחר להתענג על השמחה של רצח אזרחים. זה מרושע״. מאסק קרא גם להפסיק את ״התעמולה שמשכנעת אנשים לעסוק ברצח״, והוסיף כי ״יש לנטרל את מי שמתכוון לרצוח״.

בהמשך ביקורו פגש המולטי מיליארדר את יו״ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, את נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ונציגים של משפחות החטופים. ״אנו מוצפים באנטישמיות ושנאת יהודים שמשפיעים על התנהגותם של בני אדם בכל כך הרבה מקומות ברחבי העולם, ולכם יש תפקיד עצום״, אמר הנשיא הרצוג למאסק בפגישתם וקרא לו לפעול באופן ישיר נגדה: ״אנחנו צריכים להילחם בזה ביחד, כי בפלטפורמות שאתה מוביל, למרבה הצער, יש המון שנאת יהודים ואנטישמיות. אנחנו צריכים להילחם בשנאה הזו כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר, למקום בטוח יותר״.

צפו בווידיאו מסיורו של אילון מאסק בכפר עזה

ביקורו המיוחד של אילון מאסק כאן, מי שנחשב נכון להיום לאיש העשיר ביותר בעולם, מתקיים על רקע זינוק בגילויי האנטישמיות והתבטאויות הקיצוניות נגד יהודים בעולם, בין השאר ובעיקר ברשת החברתית שנמצאת בבעלותו X (טוויטר לשעבר).

יותר מתריסר מפרסמים גדולים, כולל אפל, דיסני, IBM, ו-FOX הודיעו כי הם משהים את הפרסום באתר, לאחר שנחשף כי פרסומות של תאגידי הענק הופיעו ברשת החברתית לצד תכנים פרו-נאצי ופוסטים המשבחים את אדולף היטלר. ב- IBM אף פרסמו הצהרה חריפה המבהירה כי לתאגיד הגלובלי "אפס סובלנות לדבר שטנה ואפליה״, במה שמסמל גל של נטישות מפרסמים אשר על פי ההערכות יסב למאסק הפסד כספי של כ-75 מיליון דולר עד סוף 2023.

מאסק עצמו הביע לאחרונה מספר התבטאויות בעייתיות במיוחד בהן הביע תמיכה בפרסומים אנטישמיים. כך למשל לפני שבועיים כתב משתמש ברשת החברתית X ציוץ אנטישמי בו טען כי הקהילות היהודיות מקדמות שנאה נגד לבנים. בתגובה ענה לו מאסק: "אמרת את האמת לאמיתה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.