Forbes Israel Logo

קו"חה של הטכנולוגיה: כך משדרגת הבינה המלאכותית את מלאכת חיפוש העבודה

שירותים מבוססי בינה מלאכותית שיסייעו במציאת הקריירה הבאה שלכם | צילום: Shutterstock
שירותים מבוססי בינה מלאכותית שיסייעו במציאת הקריירה הבאה שלכם | צילום: Shutterstock
ממכתב מקדים לאנשי הגיוס, דרך הכנה אוטומטית לראיון עבודה ועד מחולל מכתבי התפטרות • מנועי ה-AI הפכו פופולריים בקרב דורשי העבודה, אך המגייסים מבקשים לצנן את ההתלהבות

נראה שהדיבורים על בינה מלאכותית בימינו הם סביב העבודות שהיא יכולה לעשות בעצמה. אבל אל תופתעו אם כלים שכאלה יעזרו לכם גם למצוא קריירה חדשה.

"משתמשים ב-AI כמעט בכל שלב בתהליך תכנון הקריירה", אומר ג'יימס ניאב, ראש מחלקת המחקר בפלטפורמת חיפוש העבודה האמריקנית Adzuna. עם עלייתן של טכנולוגיות כמו ChatGPT של OpenAI ו-Bard של Google נוצר מרוץ חימוש בינה מלאכותית. כמחצית (46%) מ-2,153 ממחפשי העבודה בפלטפורמה אמרו שהם משתמשים ב-ChatGPT כדי לכתוב קורות חיים או מכתבים נלווים.

ניצן פלמן, מייסדת ומנכ"לית עמותת Climb Hire, פלטפורמה שעוזרת לעובדים ללמוד מיומנויות במציאת קריירות חדשות, אומרת שכלי בינה מלאכותית יכולים להיות שימושיים במיוחד עבור עובדים בעלי כישורים נמוכים. "פקידים לא תמיד יודעים מה הכישורים שלהם", אומרת פלמן. "אם הם יודעים איך לספר ל-ChatGPT על מה שהם עושים, זה יכול לעזור להם לתרגם את הדברים האלה לכישורים" שיכולים לעזור להם לפרוץ לעבודות צווארון לבן, היא אומרת.

אבל כמה מנהלי גיוס וחברות לא מברכים על הנוהג. משתמשי בינה מלאכותית עדיין צריכים להעריך את התוצאות שקיבלו מכלי הבינה המלאכותית, אומרת פלמן. "על המשתמש להפעיל את החשיבה הביקורתית שלו כדי להבין: האם התוצאה מוצקה או לא".

מחפשי העבודה יכולים להעלות את קורות החיים שלהם ואת תיאור התפקיד, והכלי יפיק מכתב נלווה | צילום: Shutterstock
מחפשי העבודה יכולים להעלות את קורות החיים שלהם, והכלי יפיק מכתב נלווה | צילום: Shutterstock

אספנו חמישה שירותים מבוססי בינה מלאכותית שיסייעו במציאת הקריירה הבאה שלכם. השירותים מוצעים בשפה האנגלית, וממוקדם בתרבות העבודה האמריקנית.

מכתבים מקדימים

פנייה למנהלי גיוס יכולה להיות מרתיעה, כשמועמדים לעבודה לא בטוחים מה היא אמורה לכלול. החל מחודש מאי האחרון החלה לינקדאין להשתמש בבינה מלאכותית יוצרת כדי לעזור למנויי פרימיום לנסח הודעות מותאמות אישית בעת ביצוע תכתובת עם מנהלי גיוס.

לפי פוסט של אורה לויט, מנהלת בכירה לניהול מוצר וראש תחום הצמיחה בלינקדאין, מתווספת התכונה החדשה לכלי הכתיבה המופעלים על ידי בינה מלאכותית, שעוזרים למשתמשים לשפר את הפרופילים שלהם.

"ההתאמה האישית עדיין חשובה", כותבת לויט, "אז קחו את הזמן לסקור ולערוך את הטיוטה כדי להפוך אותה למותאמת עבורכם, כזאת שמעבירה את הקול שלכם, ואז שלחו הלאה למנהל הגיוס. זה יקרב אתכם צעד נוסף להזדמנות הבאה שלכם".

הגיע הזמן לעזוב?

NAV, שהוקמה בחודש יוני על ידי הזוג הת'ר והווארד מטלון, משתמשת בבינה מלאכותית יוצרת ובאלגוריתמים אחרים כדי להעניק ציון לקריירה הנוכחית או להצעות העבודה שעובדים מקבלים. משתמשים משלימים את ההערכה המקוונת של NAV כדי לקבל את הציון, ולקבל משוב אם הגיע הזמן לעזוב את מקום העבודה או לא.

"ההתאמה האישית עדיין חשובה" | צילום: Shutterstock

חישבו על זה כעל דירוג בסולם הקריירה שלכם, אומר הווארד מטלון. "מדובר בקבלת עצות מהסוג שאתם צריכים מנקודת המבט של משאבי אנוש בתחומים קריטיים לגבי מסלול הקריירה שלכם".

כדי לשמור על התאמה אישית, מסביר הווארד ש-NAV מציעה גם מאמני קריירה אנושיים שיעזרו למשתמשים לנתח את התוצאות שלהם ולספק להם עצות.

מתכוננים לראיון העבודה

פלטפורמת חיפוש העבודה האמריקנית Adzuna הקימה בחודש יוני את Prepper, כלי הכנה לראיונות עבודה שמשתמש בבינה מלאכותית כדי ליצור שאלות ומשוב לתגובות שלכם. בעשרת הימים הראשונים שלו, הגיע הכלי ליותר מ-2,000 משתמשים ביום. Adzuna אינה שחקנית חדשה ב-AI; כלי הערכת קורות החיים שלה משתמש במודל עיבוד שפה טבעית עוד מאז 2014.

כדי להשתמש ב-Prepper, מחפשי העבודה מספקים למודל השפה הגדול את תיאור התפקיד עבורו הם מתראיינים, ו-Prepper ייצור שאלות ראיון ספציפיות לכל חברה ולכל תפקיד. המשתמשים מקלידים את התגובות שלהם, והכלי מספק משוב על התשובות הללו, ומציע תגובות.

"זה פועל כמחזק ביטחון", אומר ניאב, מה שיכול לעזור נגד חרדות לפני ראיון.

ישנו כלי הכנה לראיונות עבודה שמשתמש בבינה מלאכותית כדי ליצור שאלות ומשוב לתגובות שלכם | צילום: Shutterstock
ישנו כלי הכנה לראיונות עבודה שמשתמש ב-AI כדי ליצור שאלות ומשוב לתגובות שלכם | צילום: Shutterstock

מכתבים נלווים באופן אוטומטי

אף אחד לא אוהב לכתוב מכתבים נלווים לקורות חיים. שירות שיכתוב אחד עבורכם אולי נשמע טוב יותר – אבל זה יכול לעתים קרובות לבוא בעד עמלה.

Cover Letter Copilot של בן ברוך, משתמש בבינה מלאכותית יוצרת, הושק בתחילת יוני והוא שירות חינמי. ברוך, שהרקע שלו הוא בניהול מוצר, אומר שמשתמשים גם לא צריכים לשאול את ה-ChatGPT שאלות אישיות. מחפשי העבודה יכולים להעלות את קורות החיים שלהם ואת תיאור התפקיד, והכלי יפיק מכתב מותאם אישית שיתלווה לקורות החיים.

אבל ברוך אומר שזה משמש רק כנקודת התחלה. "אני לא רוצה שזה יהיה רק ​​'לחץ על הכפתור וה-AI יעשה הכל'", הוא אומר. "זה באמת צריך להרגיש כמו טייס משנה שאתם שולטים בו".

מחולל מכתבי התפטרות

בונה קורות החיים של Rezi הוא בחירה פופולרית בקרב מחפשי עבודה. אבל הכלי החדש שלו, שהושק בשנה שעברה, פונה במקום זאת לפורשים.

מחולל חדש של מכתבי התפטרות מבוסס על בינה מלאכותית כדי ליצור מכתבים שכאלה, מקצועיים ופשוטים, תוך מספר שניות | צילום: Shutterstock
כלי חדש מבוסס על AI כדי ליצור מכתבי התפטרות, מקצועיים ופשוטים, תוך מספר שניות | צילום: Shutterstock

מחולל מכתבי ההתפטרות החדש של החברה מבוסס על בינה מלאכותית כדי ליצור מכתבים שכאלה, מקצועיים ופשוטים, תוך מספר שניות. כל שעליכם לעשות הוא להזין את הפרטים הבסיסיים: שם החברה, תיאור התפקיד, יום העבודה האחרון, סיבת ההתפטרות והחתימה שלכם.

הכלי כבר שירת יותר מ-315 אלף משתמשים ומציע תבניות ספציפיות לתפקיד, כמו למנהלי מוצר, מזכירות משפטיות ועוד.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.