חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
שוק הדיור הקיים מאיים ליצור אי שוויון בין הדורות | צילום: Shutterstock
שוק הדיור הקיים מאיים ליצור אי שוויון בין הדורות | צילום: Shutterstock

עוקפים בסיבוב: דור ה-Z רוכשים בתים מהר יותר מבני דור המילניאלס

לפי מחקר חדש, ילידי סוף שנות ה-90' קנו יותר נדל"ן בארה"ב בהשוואה לדורות שקדמו להם • הכלכלן הראשי של חברת הנדל"ן רדפין: "מבחינה כלכלית, מילניאלס הם חסרי מזל. להורים שלהם היה מסע פיננסי פשוט יותר"

דור ה-Z עוקף את דור המילניאלס וה-X כשמדובר בבעלות על בתים משלהם, כך עולה ממחקר חדש של Redfin שנערך בארה"ב. שוק הדיור הקיים מאיים ליצור אי שוויון בין הדורות, שכן אלו שלא רכשו בתים בשלוש השנים האחרונות מתמודדים כעת עם מחירים ותעריפי משכנתא גבוהים.

בארצות הברית, כ-30% מבני ה-25 ב-2022 – המבוגרים ביותר בדור ה-Z (ילידי 1997 עד 2013) – קנו את ביתם ב-2022, אחוז גבוה מעט יותר מ-28% מבני המילניאלס (ילידי 1981 עד 1996) שקנו בתים בגיל זה ו-27% מהדור ה-X (ילידי 1965 ו-1980) – אך נמוך מהשיעור של הבייבי בומרס (ילידי 1946 ו-1964), ש-32% מהם היו בעלי בתים בגיל 25.

בעוד שדור ה-Z מקדים את דור הוריהם, המילניאלס לא עקפו את קודמיהם: 62% מבני המילניאלס בני ה-40 היו בעלי בתים בשנת 2022, בהשוואה ל-69% מהבייבי בומרס בגיל זה. הוותיקים בדור ה-Z קנו בתים במהלך תנופת הרכישה ב-2020 ו-2021, בעוד שבני המילניאלס הוותיקים ביותר הגיעו לגיל 25 בזמן משבר המשכנתאות של 2008.

רוכשי דירות מדור ה-Z נהרו לאזורים במחירים סבירים יותר באמריקה, כמו וירג'יניה ביץ', וירג'יניה וסינסינטי, בעוד שקונים בני דור המילניום העדיפו אזורים מרכזיים יותר כמו סיאטל ופילדלפיה. דור ה-Z מיקד את רכישת הבתים בערים קטנות יותר שבהן הדיור הרבה יותר זול, מה שמקל על עמידה בתשלום המקדמה על המשכנתא.

בעוד שדור ה-Z מקדים את דור הוריהם, המילניאלס לא עקפו את קודמיהם | צילום: Shutterstock

הסיבה לכך היא שאנשים מתחת לגיל 25 עשויים להיות גמישים יותר לגבי אזור מגורים כשהם נכנסים לכוח העבודה בעידן של עבודה מרוחקת והיברידית, בעוד שמבוגרים יותר עשויים להעדיף ערים קרובות לקריירות הקיימות שלהם, לפי המחקר.

"מילניאלס היו חסרי מזל כלכלית. להורים שלהם היה מסע פיננסי פשוט יותר", אמר הכלכלן הראשי של חברת תיווך הנדל"ן Redfin, דריל פיירוות'ר. "בני המילניאלס הוותיקים ביותר נכנסו לכוח העבודה במהלך המיתון של 2001. ואז הגיע המשבר הפיננסי של 2008".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן