חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
קראפט היינץ יhצר 208 מיליון דולר באמצעות חיסכון בעלויות מזויפות, לפי ה- SEC. צילום: shutterstock
קראפט היינץ ייצר 208 מיליון דולר באמצעות חיסכון בעלויות מזויפות, לפי ה-SEC. צילום: shutterstock

לא בגלל הקטשופ: הסיבה המפתיעה שבגללה היינץ נקנסה ב-62 מיליון דולר

תאגיד המזון הבין לאומי קראפט היינץ, שמוכר בזכות הקטשופ והמיונז המפורסמים שלו, נקנס על ידי רשויות המס של ארצות הברית בגין זיופים בדוחות הנהלת החשבונות שבוצעו בין השנים 2015 עד 2018. התאגיד הגיע למקום ה-8 בדרוג חברות המזון הגדולות בעולם של פורבס לשנת 2020

בכירים בקראפט היינץ, אחת מחברות המזון הגדולות בעולם, שילמו קנס בסך 62 מיליון דולר כדי להסדיר אישומים נגדה בהם נטען כי החברה יצרה יותר מ-200 מיליון דולר ב"חיסכון מזויף בעלויות" כדי לשפר את מעמדה מול המשקיעים, כך דיווחה רשות ניירות ערך (SEC).

החברה, שידועה בעיקר בזכות הרטבים הפופולריים שלה, הואשמה בכך שעשתה מניפולציות חשבונאיות כדי לייצר מצג שווא בנוגע לעלויות הייצור האמתיות שלהם. צעדים אלה הביאו לניפוח רווחי החברה לפני ריבית, מיסים, פחת והפחתות (EBITDA), מדד פיננסי מרכזי שצפו בו המשקיעים.

הטענה המרכזית היא שהחברה החזירה 208 מיליון דולר ב"חיסכון בעלויות" בין השנים 2015 עד 2018, לאחר שה-SEC כבר החלה בחקירת החברה. בעקבות ההאשמות ותשלום הקנס, מניית קראפט היינץ ירדה ב-0.36%, ל-35.94 דולר, במסחר בשבוע שעבר.

דובר מטעם קראפט היינץ מסר לפורבס כי החברה "שיתפה פעולה באופן מלא" עם חקירת ה-SEC וכי תיקנה את תהליכי הנהלת החשבונות שלה כדי למנוע מניפולציות עתידיות.

"לא משנה עד כמה ההתנהגות החשבונאית השגויה מורכבת ומרחיקת לכת, אנו נרדוף במרץ אחר מעשי עבירה כי זה מה שדורשת הגנת משקיעים", אמר גורביר גרואל, ראש אגף האכיפה של ה-SEC והתובע הכללי של ניו ג'רזי לשעבר.

קראפט היינץ נכנסה בשנת 2020 למקום ה-8 בדרוג חברות המזון הגדולות בעולם על פי פורבס Global 2000, שמודד אותן לפי הכנסות, שווי שוק ונתונים אחרים.

הודעת החברה שפורסמה בחודש פברואר 2019 כי היא נחקרת – ושחוברה יחד עם ההודעה כי היא מקצצת את הדיבידנד שלה ורשמה את שוויה ב-15.4 מיליארד דולר פחות עבור קראפט ואוסקר מאייר, שניים מהמותגים המוכרים ביותר שלה – מחקה 20% ממחיר המניה שלה ביום אחד בלבד, על פי הוול סטריט ג'ורנל.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן