חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
תתחילו לחסוך מעכשיו. נוף הנשקף מחדר מלון בפריז, צרפת | צילום: Isaiah Bekkers on Unsplash
תתחילו לחסוך מעכשיו. נוף הנשקף מחדר מלון בפריז, צרפת | צילום: Isaiah Bekkers on Unsplash

בשנה הבאה, נשב בבית: אלו הערים בהם מחירי המלונות צפויים לזנק ב-30%

שנה חדשה – מחירים חדשים. דו"ח חדש מגלה כי תעריפי המלונות ובתי האירוח מסביב לעולם עומדים לקפוץ ב-2023. אלו הערים שכדאי לחסוך לקראתן (אם אתם בכל זאת מתעקשים לבקר בהן) וגם כמה שעוד ניתן למצוא בהן עסקה טובה

דו"ח חדש שנערך על ידי אמריקן אקספרס (Amex GBT) צופה כי מחירי המלונות יעלו בכל רחבי העולם בשנה הבאה. זה לא אמור להפתיע אף אחד, לאור שיעורי האינפלציה הגבוהים והמשך הביקוש העצום לנסיעות פנאי ועסקים בשנה השלישית למגפת הקורונה.

עם זאת, קצב עליית מחירי המלונות ישתנה באופן דרמטי מיעד ליעד, אומרים מחברי הדו"ח. תעריפי מלונות – כמו כרטיסי טיסה וכמעט כל דבר אחר – מבוססים במידה רבה על היצע וביקוש. בין היתר בשל המחסור המתמשך בכוח אדם, היצע החדרים אינו עומד בקצב הביקוש העצום.

להלן הערים שבהן תעריפי המלונות יזנקו הכי הרבה בשנה הבאה:

בואנוס איירס: מחירי המלונות יעלו ב-30%

היעד הבולט של הדו"ח – ולא באופן חיובי – הוא בואנוס איירס, שם תעריפי המלונות יזנקו ב-30% מכובדים, לפי דו"ח ה-Amex.

חושבים שהאינפלציה גרועה בארצות הברית? "לפי סקר בקרב אנליסטים מאוגוסט 2022 שבוצע על ידי הבנק המרכזי של ארגנטינה – האינפלציה במדינה צפויה להגיע ל-90.2% ב-2022, עלייה של 16.2 נקודות אחוז מהתחזית ביולי", לפי הדו"ח. בהתחשב בהקשר הזה, זינוק של 30% בתעריפי המלונות לא נראה כל כך מופרך.

בואנוס איירס, ארגנטינה | צילום: Shutterstock

פריז: מחירי המלונות יעלו ב-10%

לשכת התיירות של עיר האורות מעריכה כי 33 מיליון אנשים יבקרו בפריז בשנת 2023 – ירידה של 14% מכמות המבקרים ב-2019. מלונאי פריז בילו את תקופת המגיפה בשיפוץ ושדרוג, והעיר עוברת גל של פתיחות מחדש של אתרים בעלי פרופיל גבוה.

"בעוד שהאינפלציה עשויה להקטין את הביקוש לחופשות ב-2023, העלויות הגוברות, האיכות המשופרת של מלאי המלונות בעיר ואירועים כמו גביע העולם ברוגבי וההכנות לאולימפיאדת הקיץ בפריז 2024, עלולים להביא לעלייה של 10% במחירים", מסכמים ב-Amex GBT.

שטוקהולם: מחירי המלונות יעלו ב-9%

תעשיית המלונאות בשטוקהולם, שוודיה מסתמכת במיוחד על נסיעות עסקים, ו-Amex GBT ראתה עלייה בביקוש לפגישות ואירועים, אך הקיבולת מוגבלת. "נוסעים צריכים להזמין חדרים יוקרתיים במיוחד רק כדי לשריין את המלונות המועדפים עליהם", מציין הדו"ח.

שטוקהולם, שוודיה | צילום: Shutterstock

דבלין: מחירי המלונות יעלו ב-8.5%

שנת 2022 הייתה שנה מעולה עבור בתי מלון בבירת אירלנד, שהשיגו כמה משיעורי התפוסה הגבוהים באירופה – לפעמים מעל 90%. גם ארגון התיירות של המדינה, Failte Ireland, וגם חברת אנליטיקת המלונאות STR, מצפים שההזמנות יחזרו לרמה שהייתה שלפני המגפה בשנה הבאה. הביקוש הזה, יחד עם תת-היצע מתמשך של חדרי מלון והעלויות הגדלות עבור חשמל, שכר עבודה ומזון, צפויים להקפיץ את המחירים.

ניו יורק: מחירי המלונות יעלו ב-8.2%

בארצות הברית – העיר ניו יורק צפויה לראות את עליית המחירים הגדולה ביותר, בהתאם לשיעור האינפלציה הנוכחי של המדינה שעומד על 8.3%.

מדד נסיעות הפנאי לעיר התפוח הגדול נמצא במגמת עלייה, עם שיעורי תפוסה שהגיעו ל-87% מהמספרים שלפני הקורונה, הגבוה ביותר בכל יעד תיירות בארה"ב. אבל מגזר הנסיעות העסקיות (הרווחי יותר) נמצא ב-55% מתחת למדדים של 2019. Amex GBT צופה שהמספר הזה יעלה עם חזרתם של פגישות ואירועים עסקיים.

סנטרל פארק, ניו יורק | צילום: Shutterstock

סאו פאולו: מחירי המלונות יעלו ב-7.7%

ברזיל חוותה אינפלציה דו ספרתית בשנה האחרונה, ובתי המלון בבירת העסקים של המדינה מרגישים בלחץ היטב. הוסיפו את החזרה של הביקוש לפגישות ואירועים עסקיים, ומחירי המלונות בסאו פאולו צפויים לעלות ב-7.7% ב-2023.

אמסטרדם: מחירי המלונות יעלו ב-7.5%

בשנת 2022, הביקורים באמסטרדם גדלו פי ארבע בחמשת החודשים הראשונים של השנה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, RevPAR (מדד מפתח בתעשייה, הבודק הכנסות לפי חדרים פנויים) חזר כמעט לרמות של 2019 בחודשים מאי ויוני.

הביקוש הגובר של תיירים לחדרי מלון בקנה מידה בינוני, דחף את נוסעי העסקים לבצע הזמנות יקרות יותר, לפי ה-Amex GBT. "עם עליית הלחצים האינפלציוניים (ביולי, הולנד חוותה אינפלציה דו-ספרתית לראשונה מאז שנות ה-70) סביר להניח שמלונאים ישאפו לארח כמה שיותר נוסעים עסקיים", אומרים מחברי הדו"ח.

אמסטרדם, הולנד | צילום: Shutterstock

סיאטל: מחירי המלונות יעלו ב-7.5%

תעריפי המלונות בסיאטל השוכנת בוושינגטון, ארה"ב עולים כבר שנים, אבל עובדה זאת לא מפחיתה מהביקוש. תפוסת החדרים הממוצעת הגיעה ל-71.9% ברבעון השני של 2022, רק כמה נקודות אחוז מתחת למדדים של טרום-המגיפה בעיר. גל של מלונות חדשים הצפויים להיפתח השנה וב-2023 אמור לעזור למתן את עליות המחירים בהמשך.

פרנקפורט: מחירי המלונות יעלו ב-7.5%

מכיוון שגרמניה הקלה את מגבלות הנסיעות של המגפה מאוחר יותר ממדינות רבות באירופה, Amex GBT סבורה כי ב-12 החודשים הקרובים פרנקפורט עשויה לראות ביקוש גובר להגעה לכנסים ותערוכות. המלונות בעיר חוו שנתיים של תפוסה נמוכה ועלויות תפעול גדלות. "ככל שהביקוש חוזר, סביר להניח שהמלונאים יעלו מחירים כדי להגן על הרווחים", חוזים מחברי הדו"ח.

פרנקפורט, גרמניה | צילום: Shutterstock

סן פרנסיסקו: מחירי המלונות יעלו ב-7.3%

החזרה למשרדים ולפגישות העסקים במגמת התאוששות בעיר הרביעית בגודלה במדינת קליפורניה שבארצות הברית. הכנסות מנסיעות עסקים בבתי מלון בסן פרנסיסקו בשנת 2022 ירדו ב-68.8% בהשוואה לשנת 2019. "עם הביקוש הגובר לפגישות פנים אל פנים, מחירי המלונות צפויים לעלות ב-7.3% ב-2023", לפי Amex GBT.

יעדים "במחיר מציאה" לשנת 2023

כשזה מגיע לאיכות המלון, הכל יחסי.

בשנה הבאה, אזור אסיה-פסיפיק (חלק העולם הסמוך למערב האוקיינוס השקט וכולל בדרך כלל את מזרח אסיה, דרום אסיה, אוסטרליה ואיי האוקיינוס השקט) – צפוי לראות את עליות המחירים הנמוכות בעולם, לפי דו"ח Amex GBT.

מחירי המלונות בסידני ובמלבורן צפויים לעלות בשנה הבאה ב-4.3% ו-1.2%, בהתאמה, בעוד שתעריפי המלונות בהונג קונג יעלו ב-1.2% בלבד.

באירופה, לונדון נראית כמו בחירה סבירה בהחלט, עם עלייה של 6.2% בלבד במחירי המלונות בבירת אנגליה בהשוואה לזינוק של 10% בפריז.

בארצות הברית, שיקגו מופיעה בדו"ח כמציאה יחסית, כאשר תעריפי המלונות צפויים לעלות ב-4.5% בלבד בשנה הבאה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן