חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הבתים הראשונים שהודפסו בטקסס | צילום: shutterstock

בית הדפוס: החברה שתדפיס לכם בית לפי בקשתכם

ב-2018 הדפיס הסטארט-אפ ICON את הבית הראשון בארה"ב באמצעות מדפסת תלת ממד. היום, אחרי שגייס למעלה מרבע טריליון דולר, הוא מכוון גבוה הרבה יותר – הדפסת מושבות על הירח עבור האסטרונאוטים של נאס"א

אחרי שהתרגלנו לרכיבים שונים ואפילו לאיברים אורגניים שניתן להדפיס במדפסת תלת ממד, מתברר שתמיד יש לאן להתפתח. חברת ICON בטקסס מתמחה בהדפסה של בתים.

לאחרונה היא השלימה גיוס סבב B של 207 מיליון דולר והיא מתכננת להכפיל פי ארבעה את צי הרובוטים המדפיסים שלה עד סוף השנה ולהצטייד בדור חדש מהיר ומשופר של מדפסות, אומר המנכ"ל ג'ייסון בלרד.

לדבריו הביקוש הוא עצום. "אין לנו בכלל צוות מרקטינג ובכל זאת ארבע המדפסות שלנו תפוסות עם הזמנות לשנתיים הקרובות".

מדפסת תלת ממד | צילום: Shutterstock
"נביא יכולות הדפסה אוטונומיות לקוטב הדרומי של הירח" | צילום: Shutterstock

הסטארט-אפ שהוקם ב-2018 ובנה את הבית הראשון המורשה בארה"ב בהדפסת תלת ממד, שילש את מס העובדים מתחילת השנה למאה. לחברה יש כבר כמה שיתופי פעולה מעניינים כולל עם צבא ארה"ב, נאס"א והיא גם מפעילה פרויקט חברתי לבניית בתים להומלסים.

כל מדפסת של החברה יכולה לייצר 12 עד 25 בתים בשנה. אבל לדברי בלרד, "אפילו אם נבנה מיליון בתים בשנה, זה יקח לנו אלף שנה כדי להגיע ל-1.2 מיליארד – מספר הבתים הנדרש כיום בעולם.

אחד המשקיעים, נוח קנאוף מ-BOND אומר כי הסבב הנוכחי מעניק לחברה יכולות ייצור של הדפסת אלפי בתים בשנה. "זה יאפר להם לבנות שלב אחר שלב, בהתחלה בארה"ב עם בתים ברי השגה, ואז בעולם, ולבסוף גם מחוץ לכדור הארץ".

אל החלל ומעבר

אחד המשקיעים המרכזיים של ICON הוא הארכיטקט ביארק אינגלס מ-BIG-Bjarke Ingels Group שידועה בעיצובים העתידניים שלה, כמו זה של ההייפרלופ של וירג'ין.

ICON ו-Big עובדות יחד על משימות מאדים והירח של נאס"א. "אנחנו נביא יכולות הדפסה אוטונומיות לקוטב הדרומי של הירח כדי להתחיל לבנות את המבנים הראשונים שם עד סוף העשור", אומר אינגלס.

עבור הפרויקטים במאדים, שתי החברות מדפיסות סימולציית ענק של הכוכב במרכז החלל ביוסטון, שם ייחיו ארבעה מתנדבים במשך שנה, בעוד נאס"א אוספת דאטה אודות היכולת שלהם להתמודד עם בידוד, מחסור במשאבים ושגרת יומיום שצפויה לאסטרונאוטים במאדים.

חזרה לארץ

עד כמה שאינגלס מתרגש משיתוף הפעולה עם נאס"א, הוא מתרגש יותר מהשותפות של ICON בשמירה על איכות הסביבה בכדור הארץ.

"תעשיית הבנייה מייצרת פסולת בכמות עצומה. בכל פעם שבונים בניין, כמות האשפה שנכנסת לאדמה היא כמעט זהה לכמות החומר שממנו נבנה הבניין", הוא אומר. "כשמדפיסים בתלת ממד יש אפס פסולת, כי מדפיסים בדיוק את מה שצריך ולא גרם אחד יותר. זה גם מאפשר עיצוב יותר קריאטיבי כי למדפסת לא איכפת כמה מורכב העיצוב – הדבר היחיד שחשוב הוא כמה זמן היא מדפיסה וכמה חומר נדרש".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן