חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
משקיע יותר זמן בפילנתרופיה מאז שפרש מתפקידו כמנכ"ל אמזון ב-2021 | צילום: shutterstock
משקיע יותר זמן בפילנתרופיה מאז שפרש מתפקידו כמנכ"ל אמזון ב-2021 | צילום: shutterstock

ממשיך לתרום: ג'ף בזוס יעניק 35 מיליון דולר למאבק בשינוי האקלים

"קרן כדור הארץ", בהקמת מייסד אמזון והאדם השלישי בעושרו בעולם, תפזר מענקים לחברות העוסקות בנושא הקיימות • בתחילת 2020, התחייב בזוס לתרום 10 מיליארד דולר כדי להילחם בהשפעות שינויי האקלים

קרן Bezos Earth של ג'ף בזוס, האדם השלישי בעושרו בעולם, תעניק 34.5 מיליון דולר להעלאת המודעות לנושא האקלים וגידול מזון בר-קיימא, כך הודיע הארגון ביום שלישי.

התרומות החדשות מעמידות את הסכום הכולל של "קרן כדור הארץ" סביב 1.66 מיליארד דולר. בתחילת 2020, בזוס התחייב לתרום 10 מיליארד דולר במשך העשור הבא כדי להילחם בהשפעות שינויי האקלים. שליש מהעשור המדובר כבר עבר, והארגון העניק כמעט 17% מהיעד שהציב לעצמו.

המענקים החדשים שהוכרזו כוללים מימון בשווי 19.1 מיליון דולר למאמצי דיווח עולמי בנושא האקלים. פרויקט לקידום ניטור פליטת פחמן יקבל 9.9 מיליון דולר ופרוייקט לחישוב וחשיפה של פליטות גזי חממה יקבל 9.25 מיליון דולר. מטרת המענקים של "קרן כדור הארץ" היא לסייע לארגונים השונים לחדד את המודלים שלהם ולהגביר את השקיפות סביב נתוני השפעת האקלים. דובר קרן כדור הארץ לא חשף את פרק הזמן בו ישולמו המענקים החדשים, ואמר כי תנאי המענק משתנים.

בעבר, אמזון, אותה הקים בזוס, ספגה ביקורת על כך שלא חשפה את הדיווח על טביעת הרגל הפחמנית שלה, במקום להפחית את פליטת הפחמן הדו-חמצני הכוללת שלה. דובר של אמזון אמר לפורבס שהחברה שואפת לפעול עם 100% אנרגיה מתחדשת עד 2025. דובר "קרן כדור הארץ" הדגיש כי אמזון ו"קרן כדור הארץ" הן ישויות נפרדות.

בזוס התחייב לתרום 10 מיליארד דולר למאבק בשינוי האקלים | צילום: מתוף עמוד האינסטגרם Bezos Earth

יתרת המענקים בסך 34.5 מיליון דולר יתרמו לטובת גידול מזון "ידידותי לאקלים". המכללה לחקלאות ומדעי החיים של אוניברסיטת קורנל תקבל 9.9 מיליון דולר עבור פרויקט גידור וירטואלי. במקרה של קורנל, גידור וירטואלי פירושו לצייד את בעלי החיים במכשירים השומרים אותם באזורי מרעה ייעודיים, ומפחיתים את הצורך לבנות שדות מגודרים פיזית. בנוסף, "קרן כדור הארץ" תעניק 5.5 מיליון דולר למכון Good Food, שמממן מחקר על תחליפי בשר מהצומח.

קצב מתן המענקים של "קרן כדור הארץ" אינו בהכרח ליניארי, ועבודת הארגון כוללת גם הדרכה למקבלי מענקים, אמר דובר הארגון, ואישר בשנית כי הקרן תגיע להתחייבות של 10 מיליארד דולר.

בזוס השקיע יותר זמן במתן מענקים ובשיח פילנתרופי מאז שפרש מתפקיד מנכ"ל אמזון ב-2021. פורבס מעריך כי בזוס תרם 2.79 מיליארד דולר בחייו, לפני ספירת המענקים החדשים יותר. הוא תרם 690 מיליון דולר רק ב-2022, למענקי "קרן כדור הארץ" וכן לאקדמיות Bezos, המספקות גני ילדים בחינם למשפחות מעוטות הכנסה; קרן Bezos Day 1 Families, המסייעת למשפחות מחוסרות בית; ולזוכי פרס Courage & Civility שהוכרזו בשנת 2021 לשף חוסה אנדרס והפעיל החברתי ואן ג'ונס לארגוני צדקה לפי בחירתם.

החדשות על מענקי "קרן כדור הארץ" מגיעות פחות מיממה לאחר שאמזון הודיעה על סבב חדש של 9,000 מפוטרים, זאת לאחר סבב של 18,000 פיטורים בינואר האחרון.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן