חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ילדים זה ברכה: המיליארדרים שהביאו הכי הרבה צאצאים לעולם

למאסק, האדם העשיר בעולם, יש כעת תשעה ילדים עם שלוש נשים שונות | צילום: Shutterstock
למאסק, האדם העשיר בעולם, יש כעת תשעה ילדים עם שלוש נשים שונות | צילום: Shutterstock
אילון מאסק, אב לתשעה, צייץ במאי: "ככל שאנשים עשירים יותר, כך יש להם פחות ילדים". סקירה זריזה של מיליארדרים אמריקנים מוכיחה שהוא טועה - הכירו את עשירי ארה"ב שהחליטו להרחיב את גבולות התא המשפחתי

מוקדם יותר החודש, מסמכי בית המשפט חשפו כי היזם ומיליארדר הטכנולוגיה, אילון מאסק (בן 51) הביא לעולם בחשאי תאומים עם שיבון זיליס, מנהלת בכירה בחברת הנוירוטכנולוגיה שלו, נויראלינק. התאומים נולדו לקולגות בנובמבר 2021, חודש לפני שנולדה לו בת דרך פונדקאית עם ארוסתו לשעבר, הזמרת גריימס (שמו של בנם הבכור הוא X Æ A-12). זיליס גם עבדה עם מאסק בטסלה לפני שהצטרפה ל-Neuralink.

למאסק, שהוא האדם העשיר בעולם – ושווה יותר מ-200 מיליארד דולר, יש כעת תשעה ילדים עם שלוש נשים, כולל שלישיות ושתי קבוצות של תאומים. "ילדים שווים את זה, אם יתאפשר, אני מתכנן להגדיל את קצבאות הטיפול בילדים בחברות שלי באופן משמעותי", צייץ בטוויטר, בתגובה לאדם ששאל מדוע לא כדאי להביא ילדים לעולם מסיבות כלכליות. הוא הוסיף כי קרן מאסק מתכננת לתרום ישירות למשפחות, וכי הפרטים אמורים להתפרסם בחודש הבא. "אני מקווה שיש לכם משפחות גדולות וברכות לאלו שכבר יש!" הוא צייץ בטוויטר.

מאסק הוא תומך נלהב בהבאת ילדים נוספים לעולם, וצייץ במאי כי שיעור הילודה בארה"ב הוא "מתחת לרמות המינימליות הקיימות זה 50 שנה". בתגובה לחדשות על התאומים שלא נחשפו עד כה, מאסק צייץ שהוא "עושה כמיטב יכולתי לעזור למשבר האוכלוסייה", ואמר כי "שיעור ילודה נמוך הוא הסכנה הגדולה ביותר של הציוויליזציה".

השיחה משכה תומכים רבים, כולל מנחה טלוויזיה והאב לשמונה, ניק קאנון, שצייץ: "אני איתך אח שלי!" אך יש הסבורים שהערותיו של מאסק שנויות במחלוקת. אחרי הכל, אוכלוסיית ארה"ב למעשה גדלה מדי שנה, בין השאר הודות להגירה ותוחלת חיים ארוכה יותר.

מאסק וגריימס הביאו לעולם את בנם הבכור, X Æ A-12, וב-2021 נולדה להם בת נוספת דרך פונדאות | צילום: Shutterstock

מאסק נמצא תחת אש הביקורת גם לגבי האופן בו הוא מטפל בילדיו. "ההורות הרשלנית שלו לילדים שהוא ממעט לראות ובקושי מכיר היא מבישה. בניגוד לסטיב ג'ובס, הוא לפחות הכיר באחריות הפיננסית שלו אבל התנער לחלוטין מהטיפול בילדים", אומר ג'פרי א. סוננפלד, דיקן ללימודי מנהיגות באוניברסיטת ייל. "זה די אירוני, אם לא צבוע, עבור חבר המפלגה הרפובליקנית לחגוג את המודל שלו למוסר אמריקני עם ערכי משפחה כל כך מזלזלים בפועל".

ציוץ קודם של מאסק שיקף את העובדה שהוא זן נדיר בקרב עשירי ארה"ב, בכך שיש לו כל כך הרבה ילדים. "בניגוד למה שרבים חושבים, ככל שמישהו עשיר יותר, כך יש לו פחות ילדים. אני חריג בנוף, לרוב האנשים שאני מכיר יש ילד אחד או אפס", צייץ בטוויטר ב-24 במאי.

אבל בהתבסס על ניתוח פורבס של יותר מ-700 מיליארדרים אמריקאים, הוא טועה בהנחה שלו. לעשירים האלה יש בממוצע 2.3 ילדים – מעל הממוצע האחרון של 1.93 עבור אמריקאים מכל השכבות, על פי Statista. כשלוקחים בחשבון רק את המיליארדרים שיש להם ילדים, מספר הילדים הממוצע קופץ ל-3.1.

מאסק גם רחוק מלהיות המיליארדר היחיד עם משפחה ברוכת ילדים. ישנם 22 מיליארדרים אמריקנים עם שבעה ילדים או יותר, כולל במאי הקולנוע סטיבן ספילברג והבעלים של הניו יורק מטס סטיב כהן. חלקם, כמו פריס ווילקס, הרפובליקני השמרני המשמש ככומר של הכנסייה שלו ליד סיסקו, טקסס, הביאו את ילדיהם לעולם עם פרטנר בודד. אחרים כמו מאסק ורון פרלמן, אב ל-8 ילדים, הגדילו את התא המשפחתי עם מספר נשים שונות. ולא רק גברים: לאישה העשירה ביותר באמריקה, דיאן הנדריקס, יש שבעה ילדים, וכך גם למייסדת ה-Little Caesars Pizza, מריאן איליץ'.

המיליארדר עם הכי הרבה ילדים – 15 – הוא סוהיל בהוואן העומאני. בארה"ב, פרנק ואנדרסלוט, מייסד ומנכ"ל Melaleuca, יצרנית וקמעונאית מקוונת של 450 מוצרי בריאות ואיכות חיים, הוא אב ל-14. "להיות הורה זה הייעוד החשוב ביותר אנחנו יכולים לקבל בחיים", אמר לפורבס. "זה גם הכי מתגמל."

תשעה אמריקנים עם תשעה ילדים או יותר:

פרנק ואנדרסלוט

14 ילדים

ואנדרסלוט, שגדל בחווה בצפון איידהו, המיר את דתו לכנסיית "ישו המשיח של קדושי אחרון הימים"  והוא תורם רפובליקני גדול. כיום, הוא בן 73, יש לו שישה ילדים מנישואיו הראשונים ו-8 מנישואיה הראשונים של אשתו הנוכחית. הם נשואים 26 שנים.

פאריס ווילקס

11 ילדים

המיליארדר של תעשיית הנפט ואשתו ג'ו אן נקשרו לקבוצות נוצריות שמרניות, ותרמו 125,000 דולר לקמפיין של מיט רומני ב-2012 ולהרצה של טד קרוז לנשיאות ב-2015. הם גם תרמו לקמפיין הבחירות מחדש של דונלד טראמפ.

דיוויד דאפילד

10 ילדים

מייסד חברות התוכנה Workday ו-PeopleSoft, לדאפילד ולאשתו שריל יש 10 ילדים (מתוכם חמישה מאומצים), 7 נכדים, 4 תוכים ו-4 כלבים. עמותת Maddie's Fund שלו תרמה 255 מיליון דולר במענקים לקבוצות המתמקדות ברווחת בעלי חיים ובחיסול מקלטי הרג ברחבי ארה"ב. הוא גם תרם למסע הבחירות מחדש של דונלד טראמפ.

ג'רי מויס

10 ילדים

מויס הקים את Swift Transportation עם אביו ב-1966 עם משאית אחת, איתה העבירו כותנה ופלדה בין אריזונה לקליפורניה. הוא ואשתו ויקי נשואים מאז שנות ה-80 ויש להם 10 ילדים משותפים.

נלסון פלץ

10 ילדים

למייסד קרן ההשקעות יש 10 ילדים מתוך שלושה נישואים, וכיום הוא נשוי לדוגמנית לשעבר קלאודיה הפנר. בתו, ניקולה פלץ, כיכבה בסרט "רובוטריקים" ונישאה במאי לברוקלין בקהאם, בנם של כוכב הכדורגל הבריטי דיוויד בקהאם וחברת להקת הספייס גירלס ויקטוריה בקהאם, בחגיגת חתונה מפוארת בת שלושה ימים באחוזה של אביה על שפת האוקיינוס ​​בפאלם ביץ'. הבן וויל פלץ כיכב בסרט "גברים, נשים וילדים".

ניקולה פלץ ואביה, נלסון, ביום חתונתה לברוקלין בקהם

ריצ'רד שולץ

10 ילדים

מייסד ויו"ר Best Buy"", שולץ ואשתו מורין איבדו שניהם את בני זוגם הראשונים לסרטן מזותליומה ותרמו 6 מיליון דולר למרכז הסרטן מופיט ב-2018.

פרד סמית'

10 ילדים

למייסד FedEx יש 10 ילדים משני נישואים. בנו, ריצ'רד, אמור להיכנס לתפקיד ראש חטיבת האקספרס של פדקס בהמשך השנה. בנו, ארתור, הוא המאמן הראשי של קבוצת הפוטבול אטלנטה פלקונס. בנו, קאנון, הצעיר מבין ה-10, שיחק כדורגל באוניברסיטת ממפיס וכעת הוא קצין התפעול הראשי של H&H Services Group.

אילון מאסק

9 ילדים

למאסק יש תשעה ילדים. היו לו שישה ילדים עם הסופרת הקנדית ג'סטין וילסון, לה היה נשוי משנת 2000 עד 2008. ילדם הראשון מת בגיל 10 שבועות. לזוג נולדו אז תאומים, ואחריהם שלישיות. למאסק יש גם שני ילדים עם המוזיקאית גריימס, הראשון נולד במרץ 2020, והשני, בדצמבר 2021. בנובמבר 2021 נולדו לו גם תאומים עם עמיתתו לשעבר בחברת טסלה שיבון זיליס, שעובדת כעת ב-Neuralink שהקים מאסק.

סקוט סמית'

9 ילדים

לפי הדיווחים, סמית' העביר את משפחתו ליוטה סביב הזמן שהחל לעבוד באוניברסיטת בריגהם יאנג, בבעלות כנסיית "ישוע המשיח של קדושי אחרון הימים". ניצול סרטן, הוא עזר לשני בניו, ריאן וג'ארד, להקים את חברת המחשוב Qualtrics. ג'ארד הוא יו"ר החברה, אותה מכרה המשפחה ל- SAP ב-2019.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן