חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
"בעבר הצבעתי לדמוקרטים, אך הם נהפכו למפלגת הפילוג והשנאה". אילון מאסק | צילום:flickr, Daniel Oberhaus
"טוויטר התעלמה מבקשותיו". אילון מאסק | צילום:flickr, Daniel Oberhaus

פוצץ את העסקה: אילון מאסק הודיע כי לא ירכוש את טוויטר

מייסד טסלה והאיש העשיר בעולם נסוג מעסקת הרכישה של פלטפורמת הציוצים בעקבות הטענה שהיא לא עמדה בהתחייבויותיה. בתגובה מתכוונת טוויטר לתבוע

אילון מאסק הודיע בשישי (8.7) שהוא מבטל את העסקה בשווי 44 מיליארד דולר לרכישת טוויטר, אך ראש מועצת המנהלים של הפלטפורמה הגיב כי הם מוכנים להתמודד עם האתגר המשפטי כדי לקיים את ההסכם בכל זאת.

ברט טיילור, יו"ר מועצת המנהלים של טוויטר, צייץ כי החברה "מחויבת לסגור" את העסקה ומתכננת "לבצע פעולות משפטיות לאכיפת הסכם המיזוג". מאסק וטוויטר הסכימו שניהם באפריל שאם אחד הצדדים יבחר לפרוש מהעסקה, הוא יאלץ לשלם קנס של מיליארד דולר.

עורך דינו של מאסק, מייק רינגלר, הצהיר שהעסקה מבוטלת מכיוון שמאסק לא מאמין שטוויטר סיפקה מידע הולם על כמה חשבונות מזויפים וספאם מתקיימים בפלטפורמה. במכתב לטוויטר, רינגלר טען שהחברה נמצאת ב"הפרה מהותית של מספר סעיפים" בהסכם עם מאסק על ידי כך שלכאורה לא סיפקה מידע מספק.

"לפעמים טוויטר התעלמה מבקשותיו של מר מאסק, לפעמים היא דחתה אותן מסיבות שנראות לא מוצדקות, ולפעמים היא טענה להיענות תוך שהיא מוסרת למר מאסק מידע חלקי או בלתי שמיש", אמר רינגר במכתב.

מחיר המניה של טוויטר צנח ביום שישי ביותר מ-5% והגיע ל-36.81 דולר לאחר דיווחים על כך שהעסקה נמצאת בסכנה רצינית, לפני שירד עוד 6% במסחר לאחר שעות הפעילות לסביבות 34.50 דולר לאחר הגשת ה-SEC.

הוושינגטון פוסט דיווחו בחמישי כי המיליארדר צפוי לשנות את גישתו לעסקה לאחר שהצוות שלו קבע כי הטענה של טוויטר לגבי חשבונות מזויפים וספאם אינה ניתנת לאימות. מאסק אמר שהוא רוצה לקנות את טוויטר כי נמאס לו מצנזורה שלדעתו פוגעת בשיח הציבורי. הוא נשבע שכבעלים הוא יאפשר את כל השיח המותר על פי חוק ויבטל איסורים על חשבונות בולטים כמו זה של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ.

למה לצפות

האנליסטים של Wedbush, דניאל איבס וג'ון קצינגריס, כינו את החדשות של יום שישי "תרחיש אסון לטוויטר", תוך שהם צופים מאבק משפטי ארוך עבור טוויטר כדי לכפות את העסקה לפועל או לגרום למאסק לשלם את עונש הביטול של מיליארד דולר. המניה עשויה להיסחר עד ל-25 דולר עם פתיחת השווקים ביום שני, לפי האנליסטים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן