Forbes Israel Logo

"אילון צופה בכם": עובדי טוויטר מדווחים על יומו הראשון של מאסק כבעלי החברה

השתלט באופן רשמי על טוויטר. אילון מאסק | אילוסטרציה: Shutterstock
השתלט באופן רשמי על טוויטר. אילון מאסק | אילוסטרציה: Shutterstock
טוויטר הפכה רשמית לחברה בבעלותו של המיליארדר וכאוס שורר במסדרונות המטה בסן פרנסיסקו. "אנשים משתגעים" שיתף גורם פנימי בתגובה להבטחתו של מאסק לפטר 75% מעובדי החברה

ערוצי Slack דוממים. עורכי דין חדשים מתבצרים בחדרי ישיבות. צוותים מתכנסים ל"סעודה האחרונה".

לאחר שאילון מאסק השתלט באופן רשמי על טוויטר ביום חמישי האחרון, ארבעה מנהלים בכירים – כולל המנכ"ל, סמנכ"ל הכספים, היועץ המשפטי וראש המדיניות המשפטית, האמון והבטיחות – נזרקו החוצה מהמטה של ​​החברה בסן פרנסיסקו. כעת, שאר העובדים תוהים אם ומתי מאסק יממש את ההבטחה המדווחת שלו למשקיעים לקצץ 75% מכוח האדם של טוויטר, והאם הם יהיו הבאים בתור לעזוב.

"אנשים משתגעים", אמר אחד העובדים הנוכחיים, תחושה שהתגבשה בעקבות הגעתו של "גדוד קטן של עורכי דין חדשים" למטה החברה השבוע.

התקשורת בין העובדים היא כל כך דלילה עד שחלקם אמרו לפורבס שהם מחכים לדיווחים מהתקשורת כדי לקבל רמזים לגבי מה שמתרחש בפנים, והאם עדיין תהיה להם עבודה עד סוף השבוע. "לא היו הודעות פנימיות לגבי הפיטורים", אמר אחד העובדים. "אין שום תקשורת פנימית לגבי שום דבר." חלקם לומדים על התפתחויות בזמן אמת באמצעות ההאשטג TwitterTakeover# דרכו החל להתפשט מידע חלקי או מוטעה – מה שמזין את חששותיהם לגבי מה שעלול לקרות בטוויטר תחת בעלותו של מאסק.

עדיין לא נמסרה מילה על מתי, או אם, העובדים יעודכנו היום על ידי מאסק, או מנהיגים בכירים אחרים. מאסק וטוויטר לא הגיבו לבקשת פורבס לתגובה עד מועד הפרסום הכתבה.

https://twitter.com/suspended_bhakt/status/1586031965949800448

הסעודה האחרונה

העובדים הפסיקו לתקשר באמצעות ה-Slack, פלטפורמת העברת מסרים מידיים, מחשש ששימוש בערוץ יסכן אותם עוד יותר. "אילון צופה בכם", מסר אחד העובדים.

במקרים מסוימים, עובדי טוויטר פנו לפלטפורמה משלהם כדי להעלות חששות. צוותים ועמיתים לעבודה התאספו לארוחות מאולתרות כדי לדון בתיאוריות על מה שעתיד לבוא או מי הבוסים שלהם עשויים להיות עד סוף היום – כאשר חלקם אפילו משווים את ההתכנסויות, חצי בצחוק וחצי ברצינות, ל"סעודה האחרונה".

עלי מוגרבי, אנליסט ב-Morningstar, אמר כי חלק מהחרדות הללו עומדות בניגוד מוחלט למסר האחרון של מאסק, בו הוא קורא למפרסמים להמשיך לפרסם בטוויטר, ושהוא מתכנן "להראות שטוויטר משתמשת בפרסום הרלוונטי ככל האפשר לצרכיהם."

"בהתבסס על הציוץ הזה, נראה שהוא הולך להתמקד במודל המבוסס על מודעות קצת יותר ברצינות, ממה שרבים ציפו", אמר מוגרבי. "בשלבים המוקדמים של התהליך הזה, לא הייתי חושב שקיצוץ משמעותי במספר העובדים יעזור".

למרות חוסר הוודאות השורר במשרדי טוויטר, חלק מהעובדים הבחינו בעלייה בהעברת קורות חיים לחברה. "התחלתי עבודה חדשה בטוויטר! וואו! עכשיו זה זמן טוב להכריז על זה, נכון?" המנהל הטכני קווין אובריאן פירסם בלינקדאין ביום שישי, תוך שימוש באימוג'י פרצוף בוכה-צוחק.

"ברור שיהיה גל עצום של קורות חיים שיגיעו לטוויטר עכשיו כשמאסק הוא הבעלים שלו", אמר דן איבס, אנליסט ב-Wedbush. "עבור רבים, טוויטר הפכה לנחשקת יותר".

בינתיים, בעקבות פיטורי ההנהלה ביום חמישי בלילה, עובדים מתחילים לנחש מי הבא התור. סרטונים של עובדים המפרסמים כיצד הם מבלים את ימיהם בטוויטר הופכים לוויראליים ברשתות החברתיות: "זהו 'יום בחייו של עובד טוויטר'. לא פלא שאילון מאסק מפטר 75% מהם", כתב חשבון הטוויטר הימני LibsofTikTok@ ושיתף סרטון של עובדת טוויטר לכאורה מבלה את יומה שותה משקאות מאצ'ה ואוכלת ארוחות גורמה בין פגישות, מבקרת במתקני המדיטציה והיוגה במטה סן פרנסיסקו ושותה יין אדום מהחבית כדי לסיים את היום.

ערוץ החדשות Morning Brew פרסם פארודית טיקטוק משלו ביום שישי, כשהוא מציג יום בחייו של בכיר בטוויטר שיוצא לעבודה מאושר – לפני שהסרטון נקטע בפיטורים הפתאומיים שלו. "רק תן לו לסיים את הוידאו אילון!" נכתב בכתוביות הסרטון.

אבל לעת עתה, שורר שקט מחוץ למטה טוויטר, שם חבורת של כתבים מחכים בציפייה לעובדים מפוטרים, מלווים על ידי מאבטחים החוצה מהבניין.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.