חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
Nancy Pelosi by Rebecca Miller
פרויקט 50 הנשים המובילות מעל גיל 50: ננסי פלוסי, יו"ר בית הנבחרים | צילום: Nancy Pelosi by Rebecca Miller

"אין דבר חשוב יותר ממעורבות מלאה של נשים בהליכי קבלת ההחלטות בחברה"

ננסי פלוסי, בת 81, יודעת דבר או שניים על המתנה לתזמון הנכון: היא לא התמודדה לקונגרס עד שהיתה בת 47, והפכה ליושבת הראש האישה הראשונה של הבית הנבחרים רק בגיל 66


בפרויקט מיוחד בחר פורבס 50 נשים מובילות – מנהיגות שמשנות את העולם – ועושות זאת אחרי חמישה עשורים של ניסיון חיים. הן לא בהכרח הנשים החזקות ביותר, אך הן נשים שהצליחו למנף בצורה המרשימה ביותר את הניסיון שצברו כדי להשיג את ההצלחה הגדולה ביותר שלהן לאחר שחצו את גיל 50. כל אחד מהסיפורים שלהן משמש השראה עבור כולנו – נשים וגברים – ומבהיר שלהצלחה אין גיל. אחת מהנשים האלו היא ננסי פלוסי, יו"ר בית הנבחרים האמריקאי.

לפרויקט המיוחד של פורבס


"אין דבר חשוב יותר ממעורבות מלאה של נשים בהליכי קבלת ההחלטות בחברה שלנו. בין אם מדובר בהחלטות ממשלתיות, חינוכיות, צבאיות או כלכליות ותאגידיות. המסר שלי לנשים צעירות הוא שעליהן להכיר בכוח שלהן, להיות בטוחות בעצמן, להבין שאין דבר חשוב יותר מהגשמה עצמית בכל תפקיד שייבחרו לקחת על עצמן.

לא היה לי מושג שאתמודד על משרה ציבורית. עשיתי את מה שאני אוהבת, הייתי אמא. כשהילדים התבגרו, הלכו לקולג', התחלתי להתעניין בלעשות דברים אחרים. היתה לי המון אנרגיה ומוטיבציה. המוטיבציה שלי היתה לעשות דברים שקשורים באימהות במובן מסוים. אחד מכל חמישה ילדים באמריקה חי בעוני והולך לישון רעב וזו היתה המוטיבציה האמיתית שלי.

נשים צריכות לקבל החלטות עבור עצמן. קבלת החלטות היא האקט הכי משחרר שמישהו יכול לעשות. אם אני מחליטה למשל שאני הולכת להקים משפחה, או שאני מחליטה להתחיל את הקריירה שלי ורק לאחר מכן להקים משפחה, כי קשה לעשות את שני הדברים במקביל, אבל זה גם מאוד אפשרי, זו ההחלטה שלי.

יש לי ארבע בנות, שהן מקצועניות בתחומן, יש להן את המשפחות שלהן ואת הקריירות שלהן והן טיפחו את שני העולמות האלו במקביל, וזו הייתה לחלוטין ההחלטה שלהן.

המסלול שאתה בוחר בו בחיים הוא שלך, אסור לנסות ללכת בעקבות המסלול של מישהו אחר. לכל דרך שבוחרים בחיים יש את הקצב הטבעי שלה. זה מאוד מאתגר לנהל מספר משימות במקביל, לבלות זמן עם המשפחה וגם לעשות את כל השאר. אנשים מספרים לי שזה האתגר הכי גדול עבורם, הניסיון להבין כיצד לנצל נכון את הזמן שלהם.

אי אפשר לדעת מה ממתין ממש מעבר לפינה, לכן העצה שלי היא שתמיד צריך להישאר בטוחים בעצמכם ובמי שאתם, בטוחים בכך שיש לכם תוכנית פעולה וחזון, וזה מה שיוביל אתכם להצלחה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן