חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מאמני וצוות ה-NBA נדרשים להתחסן, אך אין חובת חיסון לשחקנים. צילום: shutterstock
מאמני וצוות ה-NBA נדרשים להתחסן, אך אין חובת חיסון לשחקנים. צילום: shutterstock

הסנקציות של NBA: משכורתם של שחקנים שלא יחוסנו – תיפגע

הוויכוח על החיסונים הגיע גם לעולם הספורט. על פי דיווחים, שחקנים שיפספסו משחקים בשל תקנות קורונה מקומיות המחייבות אותם להתחסן - לא יקבלו שכר תמורת אותם משחקים. עבור חלק מהשחקנים, מדובר בהפסד של עשרות מיליוני דולרים

שחקני NBA שלא התחסנו נגד הקורונה נאלצים כעת, בשל תקנות קורונה מקומיות, לא להשתתף בחלק מהמשחקים. כתוצאה מכך, הם לא יקבלו תשלום תמורת המשחקים שיפסידו, כך לפי דיווח במגזין האתלטיקס. הדגש הוא על משחקים בערים או מדינות מסוימות המחייבות את כלל השחקנים להתחסן במידה המשחק מתקיים באולם סגור. כעת, הליגה מגבירה את הלחץ לחסן את שחקניה לקראת פתיחת העונה כדי לא לפגוע בהישגי הקבוצות.

לאחרונה שלחה הליגה תזכיר לפיו שחקנים בקבוצות המגיעות מניו יורק וסן פרנסיסקו, אשר לשתיהן תקנות חובת חיסון במקומות סגורים, יאלצו להתחסן כדי לשחק במשחקי בית, אך שחקני האורח יהיו פטורים מחובת החיסון. הקבוצות שהושפעו מההחלטה במיוחד היו הניו יורק ניקס, ברוקלין נטס וגולדן סטייט ווריורס.

מאמני וצוות ה-NBA אמנם נדרשים להתחסן, אך נכון להיום אין חובת חיסון לשחקנים בליגה, והאיגודים המקצועיים אף כינו את הרעיון הראשוני להחלת חובה כזו כ"רעיון לא מקובל".

למרות זאת, החליטה הליגה על סנקציה מעניינת שתאיץ במי שעוד לא להתחסן לעשות זאת. "שחקן שיבחר שלא לציית לתקנות החיסון המקומיות – לא יקבל תשלום עבור המשחקים שהוא מפסיד", אמר דובר ה-NBA מייק באס בראיון לאתלטיקס.

ב-NBA מסרו כי יותר מ-90% משחקניה כבר מחוסנים נגד קורונה, אך שחקנים מובילים שאינם מחוסנים זכו בתקופה האחרונה לתשומת לב תקשורתית רבה. אנדרו וויגינס מקבוצת הווריורס, הוא בין השחקנים המדוברים. וויגינס ביקש מהליגה לקבל פטור מחיסון מטעמי דת, אך בקשתו נדחתה. משמעות הדבר שהשחקן מסן פרנסיסקו יאלץ להתחסן או שיסתכן בהפסד של כ-15.8 מיליון דולר – התשלום אותו הוא מקבל תמורת השתתפותו במשחקי בית של הקבוצה.

קרב פוליטי

כוכב קבוצת הברוקלין נטס, קיירי אירווינג, עלול לסכן את הונו אף יותר. השחקן לא חשף באופן פומבי האם התחסן או לא, אך מגזין ה-רולינג סטון דיווח שהסבירות שהתחסן נמוכה בייחוד לאור העובדה שקידם בעבר שלל תיאוריות קונספירציה, ושיתף פוסטים באינסטגרם של חשבון הטוען כי חיסונים נגד קורונה הם חלק ממזימת-על גזעית שמטרתה לפגוע באוכלוסיה האפרו-אמריקאית בארה"ב. אם אירווינג לא יתחסן ויחמיץ בשל כך את משחקי הבית של הקבוצה, הוא צפוי להפסיד יותר מ-17.5 מיליון דולר.

הוויכוח על חובת החיסון ב-NBA החל לזלוג גם לספרה הפוליטית. ג'ים ג'ורדן, נציג רפובליקני בולט מאוהיו, צייץ בשבוע שעבר: "זה לא משנה אם אתה רופא, מורה, עובד בפס ייצור במפעל או שחקן NBA. אסור לחייב אותך לקבל את החיסון נגד קורונה במידה ואתה לא מעוניין בכך. נקודה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן