חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

OECD: "ישראל מתמודדת היטב עם אתגרי התעסוקה"

ועדת התעסוקה והרווחה של ה- OECD, קיימה בסוף השבוע דיון שמטרתו לבחון את מצבה של ישראל והמדיניות הננקטת בתחום התעסוקה, שנתיים לאחר הצטרפות ישראל לארגון. במהלך הדיון הציג מנכ"ל משרת התמ"ת שרון קדמי בפני חברי הארגון דוח המראה על ההתקדמות של ישראל בענף התעסוקה. 

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

קדמי הציג את הצעדים שנקט משרד התמ"ת בתחום התעסוקה בשנתיים האחרונות, ביניהם: שילוב אוכלוסיות בעלות שיעור השתתפות נמוך בשוק העבודה על ידי הקמת 21 מרכזי הכוון תעסוקתי ייעודיים למגזר הערבי וכן מרכז ראשון בארץ הייחודי לחברה החרדית. כמו כן הוצגה השקעה בפיתוח אזורי תעשייה בישובים ערביים וכן החלה של מס הכנסה שלילי לצמצום העוני והדלת היקף התעסוקה. 

מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי | צילום: דוברות משרד התמ"ת

ה-OECD הביע שביעות רצון מן ההתקדמות של ישראל בתחום התעסוקה בשנתיים האחרונות. מנכ"ל ועדת התעסוקה של הארגון, בו סמית' אמר כי נראה כי ישראל נענתה היטב לאתגרים שעמדו בפניה, כפי שהוצגו בדוח ההצטרפות שלה לארגון לפני שנתיים וביקש דיווח התקדמות נוסף בתחום בעוד כשלוש שנים. 

לדברי קדמי, ישראל תמשיך לקדם את המלחמה בעוני ואת השיפור בשוק התעסוקה. "בשנים הקרובות נמשיך לקדם את שיפור רמת השכר, בעיקר באמצעות שיפור רמת ההשכלה, אכיפת חוקי העבודה ובאמצעות שיפור מענק ההכנסה מעבודה, אשר הינם מעמודי התווך של המדיניות למאבק בעוני של ממשלת ישראל".

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן