חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
פלטפורמת מדיה חברתית, הכוללת תוכן למבוגרים בלבד, התפוצצה עם מגיפת הקורונה | צילום: Shutterstock
פלטפורמת מדיה חברתית, הכוללת תוכן למבוגרים בלבד, התפוצצה עם מגיפת הקורונה | צילום: Shutterstock

מוציאים את העיניים: כוכבי OnlyFans זומנו לחקירה פדרלית – הסיבה מפתיעה

בעקבות ההכנסות הגבוהות וסגנון החיים הראוותני של חלק מהמשתמשים בה, מס ההכנסה האמריקני שם על הרדאר כמה מהחשבונות הרווחיים ביותר בפלטפורמה הנועזת

יוצרי תוכן בפלטפורמת OnlyFans זומנו להעיד במסגרת חקירת מס פלילית, על פי מקורות במס ההכנסה האמריקני. "סוכנים מיוחדים של מס הכנסה ברחבי ארה״ב הגיעו לבתים ולמשרדים של יוצרי תוכן ויועצי המס שלהם ומסרו זימונים להעיד מול חבר מושבעים גדול", אמר ג'ון קולווין, עורך דין מסיאטל.

"סוכנים מיוחדים" הם חלק מחטיבת החקירות הפליליות של מס הכנסה האמריקני, גוף שחוקר הונאות מס ופשעים פיננסיים אחרים. בארה״ב, לפני העמדה לדין פלילי מכונס חבר מושבעים גדול שקובע האם קיים בסיס ראייתי להגשת כתב אישום. 

OnlyFans, פלטפורמת מדיה חברתית מבוססת מנויים הכוללת לרוב תוכן למבוגרים בלבד, התפוצצה עם מגיפת הקורונה. על פי הדיווחים, OnlyFans הרוויחו יותר מ-2.3 מיליארד דולר בשנת 2020 בלבד. יוצרי התוכן שלה נודעו יותר ויותר בזכות ההתעשרות מנקרת העיניים שלהם. בהתחשב בכל זה, לא מפתיע שלמס הכנסה ולאגף המס במשרד המשפטים יש כמה שאלות לבעלי החשבונות הרווחיים ביותר מבין 1.6 מיליון יוצרי התוכן בפלטפורמה. 

תנאי השירות של OnlyFans מחייבים יוצרי תוכן לאשר שהם דיווחו וידווחו בעתיד על קבלת כל תשלום שבוצע מהפלטפורמה. OnlyFans שומרים לעצמם את הזכות לסגור חשבון של משתמש אם מתגלה שהוא לא שילם מס על הכנסות מהפלטפורמה.

כוכבת הריאליטי בלאק צ'יינה היא המרוויחה הגדולה בעולם מ-OnlyFans, עם רווחים חודשיים בסך 20 מיליון דולר

מהפלטפורמה, OnlyFans סירבו להגיב. כך גם משרד המשפטים ומס הכנסה, שלא נוהגים להגיב על חקירות פעילות. 

לדברי קולווין "יש לא מעט מידע זמין לציבור על הכנסות של יוצרי תוכן ב-OnlyFans, ונראה שהממשלה כיוונה לכמה מהמשתמשים הרווחיים ביותר. עדיין לא ידוע האם יש בעיות כלשהן או מאפיינים משותפים בהחזרי המס שהגישו״, הוסיף. 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן