חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הפרישה של מתרחשת בעיתוי בעייתי עבור צוקרברג, כשמניית פייסבוק התרסקה לאחרונה בחדות. מארק צוקרברג | צילום: Shutterstock
הפרישה של מתרחשת בעיתוי בעייתי עבור צוקרברג, כשמניית פייסבוק התרסקה לאחרונה בחדות. מארק צוקרברג | צילום: Shutterstock

הוריד עוקב: פיטר ת'יל, מהמשקיעים הראשונים של פייסבוק, הודיע על פרישתו ממטא

ת'יל, שהאמין בפייסבוק מיומה הראשון, הודיע כי יעזוב את החברה לטובת עשייה פוליטית - לאחר שהביע תמיכה נלהבת בטראמפ. הפרישה של המשקיע הוותיק מתרחשת בעיתוי בעייתי עבור צוקרברג, כשמניית החברה שייסד התרסקה לאחרונה בחדות

המיליארדר פיטר ת'יל – אחד המשקיעים הוותיקים בפייסבוק ואיש סודו של המייסד מארק צוקרברג – מתכנן לעזוב את מועצת המנהלים של Meta, כך הודיעה החברה לאחרונה.

לפי מקור אלמוני שצוטט על ידי הניו יורק טיימס, מתכנן ת'יל להתמקד בעשייה פוליטית בארה"ב, ולהשפיע על בחירות האמצע שייערכו בנובמבר לטובת מועמדים המתיישרים עם דעותיו נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ.

בעקבות ההודעה, מנכ"ל Meta, מארק צוקרברג, ופיטר ת'יל פרסמו ברכות הדדיות ושיבחו זה את זה על תכונותיהם האישיות והמקצועיות. פיטר היה אחד המשקיעים הגדולים הראשונים של פייסבוק, והשקיע 500 אלף דולר בחברה בשנת 2004.

אך הפרישה של המשקיע הוותיק מתרחשת בעיתוי בעייתי עבור צוקרברג, כשמניית החברה שייסד התרסקה לאחרונה בחדות. הסיבה להפסדים שחווה החברה היא בעקבות הנטישה ההמונית של משתמשים, כשמיליון איש מחקו את חשבונותיהם בפלטפורמה במהלך הרבעון האחרון.

ת'יל. אחד המשקיעים הוותיקים בפייסבוק | צילום: Shutterstock
ת'יל. אחד המשקיעים הוותיקים בפייסבוק | צילום: Shutterstock

הפרישה בעיתוי הבעייתי, כמו גם פעולות עסקיות אחרות שעשה ת'יל, מצביעות אולי על צינון ביחסים בין השניים. אחד ממקורות פורבס טוען שחברת Founders Fund שבבעלותו של ת'יל השקיעה יותר מ-10 מיליון דולר ב-Boldend, סטארט-אפ בתחום הסייבר שפיתח כלים לפריצת פלטפורמת המסרים WhatsApp בבעלות Meta.

תמיכה נלהבת אך מסויגת

ת'יל, ששוויו הנקי עומד על 2.6 מיליארד דולר, התבטא שוב ושוב לטובת הנשיא לשעבר טראמפ. בוועידה הלאומית הרפובליקנית של 2016 הוא הגן על יוזמת הנשיא לשעבר להגביל כניסה או הגירה לארה"ב של אזרחים משבע מדינות בעלות רוב מוסלמי, עקב אזהרות טרור. כאשר פייסבוק חסמה את טראמפ מהפלטפורמה שלה, עמדתו במועצת המנהלים הפכה יותר ויותר שנויה במחלוקת.

בשנת 2016, ת'יל הביע תמיכה נלהבת ובו זמנית מסויגת בטראמפ, ותיאר את התבטאויותיו של טראמפ כלפי נשים כ"פוגעניות ובלתי הולמות בעליל", אך אמר שטראמפ יהפוך את ארה"ב למשגשגת בזכות צמצום הגירעונות.

Truth Social, פלטפורמת המדיה החברתית מבית טראמפ מדיה | צילום: Shutterstock

מערכת היחסים של טראמפ עם מטא הצטננה מאז שחשבון הפייסבוק שלו נחסם לשנתיים ב-2021, בעקבות אירועי הקפיטול. בספרו "המסע שלנו ביחד" משנת 2022, טראמפ דחה את "הצנזורה" ואת תרומותיו של צוקרברג לקמפיין הבחירות, וטען שזה ביקר בבית הלבן כדי למצוא חן בעיניו.

Truth Social, פלטפורמת המדיה החברתית האלטרנטיבית מבית Trump Media and Technology Group, תושק, לפי התכנון, ב-21 בפברואר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן