חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

Socialize15: ועידת פורבס ליזמות חברתית וטכנולוגית – בפברואר הקרוב

תחת הכותרת "הדור הבא של המנהיגות הכלכלית" יקיים מגזין פורבס ישראל בסוף חודש פברואר את ועידת Socialize15 ליזמות חברתית, טכנולוגית ופיננסית. במסגרת הכנס תתקיים גם תחרות סטארט-אפים בתחום ה-Tech for Impact שתתמקד בתחומי התקשורת, פינטק, רפואה ובריאות, ביג דאטה ועוד. פורבס ישראל יקדיש גיליון מיוחד ליזמות החברתית בארץ ובעולם.  

הועידה, שתתקיים בשיתוף Socialize! Social-Business Israel, תתמקד במודלים של חדשנות פיננסית, יזמות חברתית ויזמות חברתית וטכנולוגית למטרות רווח, ללא מטרות רווח ובמודלים היברידים. יזמות זו, בגווניה השונים, נועדה לפתח את האקו-סיסטם החברתי, כתגובה לצרכים חברתיים מקומיים וגלובליים. הוועידה נעשית מתוך כוונה לראות יותר מנהיגים עסקיים, קובעי מדיניות, סטארט-אפים ויזמים מובילים לחדשנות חברתית במטרה לשפר את מצבן של קהילות בעולם. הכנס יתקיים ב-25 בפברואר בתיאטרון הבימה בתל אביב.

לאתר הכנס ולהרשמה

להרשמה לתחרות הסטארט-אפים


הכישלון של ממשלות ופילנתרופיה לפתור בעיות חברתיות, כמו אי-שוויון חברתי, אבטלה, יוקר המחייה וחוסר מוביליות חברתית במיוחד בקרב אנשים צעירים, הופך לסיבה לדאגה גדולה למנהיגות העסקית והפוליטית ברחבי העולם. המשבר הכלכלי ונפילת השווקים ב-2008 האיצו את הצורך והמאמצים המחודשים שממשלות, קובעי מדיניות ואנשי שוק ההון צריכים לעשות כדי לבנות חברה בריאה.

ההבנה הזו הביאה למספר גדל והולך של אסטרטגיות עבודה חדשניות וניסוח מחדש של זירות חברתיות כחלק מהמשימה לשפר את המצב הכלכלי של אזרחי המדינות השונות. כתוצאה מכך אנו רואים את הופעתם של דגמים ומושגים חדשים לניהול השפעה חברתית כמו שוק השקעות חברתי, מטבעות חלופיים או קרנות הון סיכון חברתיות. לצד המושגים התפתחו גם נתונים חדשים למדידה ולקידום המקצועיות של ארגונים חברתיים ועסקים חברתיים.

למעשה, הפרדיגמה החדשה במחשבה על השווקים הפיננסיים של המאה ה-21 מתייחסת למעבר משני ממדים לשלושה. הממד השלישי הוא השפעה חברתית (Social Impact) או לחילופין השקעות משפיעות (Impact Investments). להשקעות אימפקט יש את הפוטנציאל לעשות טרנספורמציה ביכולת שלנו לבנות חברה טובה יותר וכלכלה טובה יותר בישראל ובעולם.

אנשים צעירים ובמיוחד יזמים חברתיים טכנולוגיים אינם מבקשים תרומה – הם רוצים הזדמנות. אם נוכל לספק הון לאזורים שבהם השוק המקומי והעולמי צמא לפתרונות, נמצא הון אנושי יוצא מן הכלל עם רעיונות טכנולוגיים פורצי דרך ומוטיבציות גבוהות לספק פתרונות חברתיים. למנהיגות הזו שצומחת לעתים מלמטה ולעתים מלמעלה, יש את הפוטנציאל הגבוה ביותר לפתור בעיות חברתיות כמו אי שוויון, יוקר המחיה, התחממות גלובלית ופתרונות בתחום הרפואה, החינוך ועוד.

הוועידה תחקור את ההתפתחויות החדשות הללו ואת יחסי הגומלין החדשים בין ההון הדומיננטי לחברות של העולם המערבי: עולם חדש של מנהיגות ורעיונות, שלוקח בחשבון את הממד השלישי, ההשפעה החברתית.

המשימה במסגרת הוועידה היא לשלב בין תאגידים, קובעי מדיניות וממשלות לבין יזמים חברתיים וקרנות הון סיכון – ולמצוא שיטה שתהפוך את ההשקעות החברתיות ביזמות חברתית וטכנולוגית לנכסים חדשים.


רוצים להשתתף? דוברים וחסויות: 054-4446803  

או באימייל: [email protected]

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן