חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

S&P: כשל פרעון באי.די.בי פתוח – מחזיקי האג"ח לא יקבלו את התשלומים

סוכנות דירוג האשראי מעלות הורידה הערב את הדירוג של אי.די.בי פתוח לחדלות פירעון – D – מרמה של CC. העדכון מגיע לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה ב-9 ביוני על עצירת התשלומים לנושיה של אי.די.בי פתוח עד ל-31 באוגוסט, ולאחר שלא שולם החוב למחזיקי האג"ח בעקבות החלטה זו.

העדכון "נובע מכך שהחברה לא שילמה את התחייבויותיה בזמן למספר נושים (שתי סדרות אג"ח ושני נושים בנקאיים) ובכך הגיעה למסה קריטית של מקרי כשל פירעון, וכעת תואמת את הגדרתנו המתודולוגית לכשל פירעון כללי".

כזכור, בתחילת יוני קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב כי לפחות בחודשיים הקרובים, השליטה באי.די.בי נותרת בידיו של נוחי דנקנר. השופט איתן אורנשטיין העניק לאי.די.בי פתוח, החברה הבת של אי.די.בי אחזקות, ארכה של חודשיים למימוש אחזקותיה בכלל ביטוח. המועד האחרון למהלך הוא ה-22 באוגוסט. "יש לאפשר לחברה להתנהל ללא חרב על צווארה", אמר אורנשטיין שקבע כמו כן שכספי ההתחייבויות לסדרות האג"ח השונות יועברו לנאמנות עד ה-31.8.


צילום: סיוון פרג'

כמו כן, בתחילת החודש הורידה מעלות גם את דירוג האשראי של חברת אי.די.בי פתוח מרמה של B לרמה של CC המשקף צפי לאירוע של כשל פירעון בטווח הקצר.

"הורדת הדירוג משקפת את הצפי שלנו לאירוע כשל פירעון בטווח הקצר, כתוצאה מהמשך השחיקה בפרופיל הנזילות וסבירות גבוהה מאוד להסדר כלשהו בחוב האג"ח או בחוב הבנקאי של החברה", נכתב אז בסקירה.

 

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן