חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

S&P מאשררת לישראל את דירוג האשראי: נותר +A יציב

סטנדרט אנד פורס, אחת מחברות דירוג האשראי הגדולות בעולם, מאשררת היום את דירוגה של ישראל ומותירה אותו על +A עם תחזית יציבה, כך על פי הודעה שמסרה היום החברה למשרד האוצר.

האישרור מסמן את חוות הדעת של נציגי החברה בהמשך לביקור השנתי שערכו בישראל לפני מספר חודשים ובמהלכו נפגשו עם שר האוצר, יובל שטייניץ, נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר וכלכלנים בכירים במשק הישראלי. החברה ציינה כי החליטה לאשרר את הדירוג עקב ניהול מקרו זהיר של המשק וכמו כן בעקבות ההערכות כי יחס חוב-תוצר של ישראל יירד לרמה של 70% עד לשנת 2015.

שר האוצר, יובל שטייניץ. צילום: רויטרס

"אשרור דירוג האשראי של ישראל, עם תחזית יציבה, מהווה עדות ליציבות הכלכלית של ישראל לנוכח המשבר הכלכלי העולמי", אמר שטייניץ בהתייחסו לאשרור האשראי של ישראל. "הודעת החברה חוזרת ומאשרת את היותה של ישראל המדינה המערבית היחידה שזכתה להעלאת דירוג אשראי מאז פרוץ המשבר הגלובלי, וכן מדגישה שוב את הצורך בהמשך השמירה על משמעת תקציבית ומדיניות כלכלית אחראית".

חברת דירוג האשראי מתייסת בהערכותיה לענף הגז המתפתח בישראל וצופה כי ההכנסות האמורות להיכנס מאמצע העשור יגדילו את היקף הנכסים הזרים נטו של המשק הישראלי. כמו כן ב-S&P מתייחסים לסביבה המורכבת: "אתגרים גאו-פוליטיים משפיעים על דירוג האשראי של ישראל ומגבילים אותו", נמסר בהודעת החברה כשהיא מתייחסת לקונפליקט הישראלי-פלסטיני, האיום האיראני ו"אביב הערבי" שממשיך להשפיע על המדינות השכנות. "כל מאבק מזוין עם ישראל, יכול להשפיע באופן שלילי על הדירוג ועל כלכלת ישראל", נכתב בהודעה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן