חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ספר הזיכרונות השנוי במחלוקת של הנסיך הארי | צילום: Shutterstock
ספר הזיכרונות השנוי במחלוקת של הנסיך הארי | צילום: Shutterstock

נסיך הביצה: הספר התיעודי של הארי שבר את שיא גינס

"Spare" הפך לספר העיון שנמכר בקצב המהיר ביותר בהיסטוריה. הספר המלכותי, המכיל פרטים אינטימיים על חייו ומשפחתו של הנסיך, מכר למעלה מ-1.43 מיליון עותקים רק ביומו הראשון

"Spare", ספר הזיכרונות השנוי במחלוקת של הנסיך הארי הוא ספר העיון הנמכר ביותר בכל הזמנים, כך אישרו דוברי גינס השבוע לאחר שהספר המלכותי, המכיל פרטים אינטימיים על חייו ומשפחתו של הארי מכר 1.43 מיליון עותקים ביומו הראשון – והוא רומז שנשארו לו מספיק חומרים לספר נוסף.

עד לאותו הרגע, ברק אובמה החזיק בשיא לספר העיון הנמכר ביותר עם "A Promised Land" משנת 2020, אשר מכר 887 אלף עותקים ביום יציאתו, לפי גינס. על פי בית ההוצאה לאור Penguin Random House הספר הולך לצאת במהדורה נוספת לאחר שמכר 2 מיליון עותקים.

התיאורים הגלויים שהספר מספק על יחסיו המתוחים של הארי עם משפחת המלוכה וקרוביה, יחד עם גילויים אינטימיים על חייו הפרטיים – כמו איך איבד את בתוליו וכמה אנשים הרג באפגניסטן – היו שנויים במחלוקת ועוררו תגובה נגדית, כולל קריאות ציבוריות להסיר מהארי ואשתו מייגן מרקל את תואר המלוכה.

הארי מצדו אמר בראיון ל"טלגרף" שיש לו "כל כך הרבה חומר ש-Spare יכול היה להיות שני ספרים", ושהטיוטה הראשונית של ספר הזיכרונות הייתה ארוכה פי שניים ממה שפורסם בסופו של דבר. הוא אמר שהוא בחר להשמיט מספר פרטים שהיו חלק מהסיבות למערכות היחסים המעורערות שלו עם אביו, המלך צ'ארלס השלישי ואחיו הנסיך וויליאם, בגלל שהוא "לא חושב שהם יסלחו לי אי פעם אם אחשוף אותם".

עוררו מחלוקת ציבורית. הנסיך הארי ומייגן מרקל | צילום: Shutterstock

כמה מהקטעים השנויים ביותר במחלוקת עליהם כתב הארי הודלפו לרשת לאחר שעותקים בשפה הספרדית הוצאו בטעות למכירה בספרד לקראת השקת הספר. הארי אמר לטלגרף בראיון שפורסם השבוע שהוא מאוכזב שהמפגש הראשון של הציבור עם הספר הגיע דרך הכותרות בתקשורת, ולא תוכן הספר עצמו.

הארי השתתף במסע ראיונות לקידום Spare, כולל שיחות אינטימיות עם מנחי טלוויזיה אמריקנים ובריטים בהן מתח ביקורת על משפחת המלוכה. הארי הגן על עצמו מפני האשמות שהוא ומייגן מרוויחים ממעמדם המלכותי ו"מוכרים" את קרובי משפחתו במהלך ראיון עם אנדרסון קופר, ואמר שהוא "הרגיש שהוא חייב לפרסם את הבעיות המשפחתיות לאחר שניסיונות פרטיים שלו לפתור אותן לא צלחו". הארי אמר ל-ITV הבריטית שהוא מקווה ליישב את יחסיו עם אביו ואחיו ושהוא רוצה "משפחה, לא מוסד".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן