חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
טיפול חדשני שיסייע לחולי סרטן | צילום: Shutterstock
טיפול חדשני שיסייע לחולי סרטן | צילום: Shutterstock

הסטארט-אפ החדשני שימנע נשירת שיער בקרב חולי סרטן

היזם הסדרתי ד"ר אמיר בלסון הודיע על שיתוף פעולה עם קרן GIBF הפועלת בשוק הסיני. הקרן תשקיע בשתי חברות, לרבות Follisave המפתחת פתרון ייעודי לעוברים טיפולים כימותרפיים

היזם הסדרתי ד"ר אמיר בלסון וקרן GIBF הודיעו על שיתוף פעולה במסגרתו השקיעה הקרן בשתי חברות חדשות של ד"ר בלסון: 4 מיליון דולר בחברת Modular Surgical המפתחת כלים לניתוחים אנדוסקופיים וניתוחים רובוטיים, ו-3.5 מיליון דולר בחברת Follisave החדשנית המפתחת פתרון למניעת נשירת שיער בחולי סרטן העוברים טיפולים כימותרפיים.

היזם הסדרתי ד"ר אמיר בלסון | צילום: שני נחמיאס
היזם הסדרתי ד"ר אמיר בלסון | צילום: שני נחמיאס

ד"ר בלסון התמקד עד כה בעיקר בשוק האמריקאי וזו אחת מפעולותיו הראשונות בשוק הסיני. קרן ההשקעות GIBF בניהולם של ד"ר שוקי גלייטמן, פרופ' שלמה נוי ואבנר לושי, מתמקדת בעיקר בפתרונות בשוק הרפואי. הקרן הוקמה בשנת 2016 בשיתוף עם ממשלת גוואנגז'ו, בירת דרום-סין. עד כה, השקיעה הקרן במגוון פתרונות רפואיים בתחום המכשור והרפואה הדיגיטלית. כמו כן, לאחרונה הודיעה הקרן על סגירת הקרן השנייה שלה, המתוכננת להיקף של כ-300 מיליון דולר ותתמקד בהשקעות בחברות ביוטכנולוגיה מערביות הנמצאות בשלבים מתקדמים של ניסויים קליניים.

ד"ר בלסון בירך על שיתוף הפעולה וציין כי "סין היא השוק הצומח ביותר בתחום המכשור הרפואי. חיפשתי במשך שנים דרכים להתמקד בשוק הזה, והבנתי שהמודל שהקרן מציעה הוא הטוב ביותר המוצע כיום לחברות מכשור רפואי זרות. כך ניתן להסיר את החשש בנוגע לשמירת המידע, בניית ערך בשוק הסיני ועוד. הקרן משקיעה בחברות סיניות סכומים משמעותיים ומסייעת ליזמים הזרים בתפעול שלהן בסין".

פרופ' שלמה נוי ממייסדי קרן GIBF | צילום: תמר מוצפי
פרופ' שלמה נוי ממייסדי קרן GIBF | צילום: תמר מוצפי

פרופ' שלמה נוי שיכהן כדירקטור מטעם הקרן בשתי החברות של ד"ר בלסון, הוסיף: "אנו גאים בשיתוף הפעולה עם יזם בסדר הגודל של ד"ר בלסון. בתקופת הקורונה הודענו על לא פחות מחמש השקעות חדשות בחברות שונות לרבות שתי החברות של ד"ר בלסון. בנוסף, ביצענו סגירה ראשונה של הקרן השנייה שלנו, המתוכננת להיקף של 300 מיליון דולר. כל זאת בזכות התשתית החזקה שלנו בישראל ובסין הכוללת תפעול צוות מקומי חזק, תמיכה ממשלתית, קשר הדוק עם בתי החולים המקומיים, קשר הדוק עם ה-FDA ועוד".


באנר הרופאים הטובים בישראל 2021
לרכישת גיליון הרופאים במהדורה מודפסת או דיגיטלית

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן