חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
רועי אליהו - מייסד מנכ"ל ושותף של Salt Security. צילום: ניר סלקמן
רועי אליהו - מייסד מנכ"ל ושותף של Salt Security. צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן

הבטיח וקיים: רועי אליהו, בוגר Forbes Under30, הפך את סולט סקיוריטי ליוניקורן

המנכ"ל והמייסד-השותף של החברה השתתף בשנת 2020 ברשימת הצעירים המבטיחים של פורבס ישראל. גיוסי השיא בשנה האחרונה, כולל האחרון שבוצע לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר, הפכו את סולט סקיוריטי לחברה הגדולה בתחומה

חברת הסייבר Salt Security השלימה סבב גיוס בהיקף של 140 מיליון דולר, לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר. סבב זה מביא את סך גיוסי החברה ל-271 מיליון דולר, 240 מיליון מתוכם גיוסו בתקופה של שנה.

רועי אליהו, מנכ"ל ומייסד-שותף של החברה, כיכב ברשימת Under30 של פורבס ישראל לשנת 2020. הרעיון שלו, לפיתוח מערכת בינה מלאכותית שיודעת לזהות תקיפות של API, הוא מה שעומד בבסיס החברה. "בלי API אין חדשנות, אין שירותי בנקים אונליין, אין מכוניות אוטונומיות, אין חברות SaaS. זה הצינור שמחבר בין כל המכשירים בעולם לחברות", הסביר לפורבס. עם זאת, ארגונים רבים בעולם עובדים עם ממשקים שאינם מאובטחים, ולכן האקרים הפנו את הזרקור לממשקים אלו, המאפשרים גישה לנתונים ושירותים קריטיים.

סולט סקיוריטי פיתחה פלטפורמה אבטחת API המוגנת בפטנט, אשר מבוססת בינה מלאכותית וביג דאטה. המערכת מסייעת לארגונים לזהות חולשות אבטחה בממשקים הללו עוד בתהליך הפיתוח וחוסמת תוקפים לפני שנגרם נזק.

"הגישה הטובה מסוגה"

רועי שירת בצבא ביחידת סייבר, ונמשך ליזמות מגיל צעיר, או כדבריו: "אפילו כשעוד לא ידעתי שקוראים לזה יזמות". הוא החל לעבוד בתכנות כבר בגיל 10, בתיכון ביבנה הוא זכה בתחרות בניית רובוטים אוטונומיים והמשיך להשפיע גם אחרי צבא, אז הקים מעין מכינה ללימוד סייבר עבור צעירים שרוצים להתגייס ליחידות הסייבר העיליות של צה"ל.

החברה הוקמה ב-2016 על ידי אליהו ומייקל ניקוסיה (מנהל תפעול ראשי). בשנים האחרונות סולט צרפה לשורותיה שמות בולטים בתעשייה, כמו סמנכ"ל הכספים כפיר ליפמן, שעבד בעבר במאנדיי, וסמנכ"ל מחקר אבטחת מידע, יניב בלמס, שעבד בצ'ק פוינט.

הסבב מסדרה D הובל על ידי קרן CapitalG, שהיא קרן הצמיחה של "אלפבית" חברת האם של גוגל. בסבב השתתפו כל המשקיעים הקיימים, ביניהם: סקויה קפיטל ו-Y Combinator.

"אנחנו בתקופה קריטית עבור הקהילה העסקית. ממשקי API חיוניים לאפשר חדשנות עסקית, אך סיכוני האבטחה סביבם הולכים ומתרבים בהיקף חסר תקדים", אומר ג'יימס לו, שותף בקרן Capital G. "סולט סקיוריטי נקטה בגישה חדשנית והטובה מסוגה לבניית פלטפורמה לאבטחת API המנתחת ביג-דאטה גם מסביבת ענן, מאפשרת לזהות ולעצור ביעילות התקפות ולבצע בדיקות אבטחה מוקדם יותר. לסולט סקיוריטי יש ניסיון מוכח של הצלחה כפתרון המוביל בשוק, כך גם עלה בשיחות שקיימנו עם לקוחות החברה. אנחנו נרגשים להצטרף לצוות ההובלה של החברה ולסייע בצמיחה והשגת יעדים חדשים".

רועי אליהו מסכם: "עוד מהימים הראשונים מטרתנו הייתה לאפשר לחברות לצמוח, לאמץ ולפתח חדשנות בסביבה בטוחה, למרות ששטח התקיפה בסביבת ה-API גדל באופן תמידי. אנחנו שמחים ש-CapitalG מצטרפת אלינו כשותפה אסטרטגית, שמאחוריה ניסיון רב של השקעה בחברות עולמיות מצליחות".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן