חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מכה קשה לחברה שהוקמה והובלה על ידי האיש העשיר בעולם, אילון מאסק | צילום: Daniel Oberhaus (2018), Flickr, Shutterstock
מכה קשה לחברה שהוקמה והובלה על ידי האיש העשיר בעולם, אילון מאסק | צילום: Daniel Oberhaus (2018), Flickr, Shutterstock

לא עומד בדרישות: זו הסיבה שאילון מאסק הפסיד כמעט 900 מיליון דולר

הרגולטורים הפדרליים בארה"ב הודיעו כי SpaceX לא תקבל את התמריץ הממשלתי למרות שזכתה בו מוקדם יותר השנה. הסיבה: השירות מבוסס הלוויין שלה "לא מפותח מספיק", והחברה "לא הצליחה להוכיח שהיא יכולה לספק את השירות המובטח"

ועדת התקשורת הפדרלית דחתה את בקשתה של SpaceX לקבל מימון בסך 888.5 מיליון דולר עבור המיזם למתן שירותי אינטרנט-לוויני, Starlink, כך הודיעה הסוכנות ביום רביעי, בצעד שמהווה מכה קשה לחברה שהוקמה והובלה על ידי האיש העשיר בעולם, אילון מאסק.

ההחלטה של ​​ה-FCC (ועדת התקשורת הפדרלית בארה"ב) מגיעה לאחר ש-SpaceX זכתה בסבסוד של כמעט מיליארד דולר בדצמבר 2020. הסבסוד ניתן כחלק מקרן ההזדמנויות הכפריות הדיגיטליות של ה-FCC, המעניקה 20.4 מיליארד דולר כדי להביא אינטרנט מהיר יותר לאזורים המוחלשים במדינה.

יו"ר הועדת התקשורת, ג'סיקה רוזנוורצל, אמרה בהצהרה כי מהירות האינטרנט הנמוכה של Starlink ועלויות המשתמש הגבוהות הובילו לדחייה.

"לאחר סקירה משפטית, טכנית ומדיניות מדוקדקת, אנו דוחים את הבקשות הללו", רוזנוורצל הסבירה. "לצרכנים מגיע פס רחב מהיר, אמין ובמחיר סביר. עלינו להשתמש בסבסוד לשימושם הטוב ביותר בזמן שאנו מתקדמים לעתיד דיגיטלי הדורש רשתות חזקות ומהירות יותר מתמיד. איננו יכולים להרשות לעצמנו לסבסד מיזמים שאינם מספקים המהירויות המובטחות או לא צפויות לעמוד בדרישות התוכנית."

"לטכנולוגיה של Starlink יש הבטחה אמיתית", היא הוסיפה. "אבל השאלה שעמדה לפנינו הייתה האם לסבסד באופן פומבי את הטכנולוגיה, כאשר היא עדיין לא מפותחת מספיק".

ה-FCC גם דחה את הבקשה של הספקית LTD Broadband, אשר זכתה בתחילה למימון של 1.3 מיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר מכל הספקיות, וקבע כי לחברה אין את היכולת לבנות את שירותי הפס הרחב שלה בצורה מספקת.

שירות יקר

משתמשי Starlink חייבים להחזיק בצלחת לוויין במחיר 599 דולר, ולשלם 110 דולר דמי שירות חודשיים כדי להשתמש בשירות הפס הרחב. ההצעה הזוכה של SpaceX לשנת 2020 לסבסוד ה-FCC הוכתרה כזכייה גדולה עבור החברה, והאנליסט הבכיר ב-Quilty Analytics, קיילב הנרי, אמר בזמנו שהעסקה "מצוינת עבור SpaceX ועכשיו יש להם עוגן" ו"מקור בטוח של הכנסה."

125 מיליארד דולר. זוהי הערכת השווי האחרונה של SpaceX, מה שהופך אותה לסטארט-אפ השני בעל הערך הגבוה בעולם, לפי CB Insights. מאסק מחזיק ב-47.4% מהחברה, לפי דו"ח ה-FCC משנת 2020 ופורבס מעריך שמאסק שווה 263.3 מיליארד דולר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן