חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אוסטרליה תפתח בחקירה עצמאית של מאסרו ומותו של בן זיגייר

ממשלת אוסטרליה הודיעה כי תחל בחיקרה משלה לגבי מאסרו ומותו של בן זיגייר. שר החוץ האוסטרלי בוב קאר אמר לעיתון "האוסטרליאן" כי בכוונתו לחקור את הנסיבות שהביא למותו של מי שמכונה "האסיר X" בכלא איילון ברמלה בשנת 2010. 

לדברי קאר, מנכ"ל משרדו עובד בימים אלה על הדוח שיחשוף לטענתו את "כל הקשרים בין אוסטרליה וישראל, כולל אלו של המערכות הבטחוניות של שתי המדינות". קאר אמר לאוסטרליאן כי "ממשלת אוסטרליה פנתה לישראל בבקשה לתרום לדוח. אנחנו רוצים לתת להם הזדמנות להסביר לנו כיצד אירעה הטרגדיה". 

עוד אמר קאר כי "מסקנות הדוח ייסייעו לנו לשפר את יחסנו עם מדינות אחרות ובעתיד נדע להגיב טוב יותר במצבים בהם חייהם של אזרחים אוסטרלים בחו"ל נמצאים תחת איום שכזה". לדברי קאר,  "המפתח לחקירה הוא להשיג כמה שיותר מידע. אני צריך לדעת מה טיב היחסים בין אוסטרליה וישראל ומה הישראלים מוכנים לספר לנו על המקרה". 

בשבוע שעבר פורסם כי זיגייר, בן 34 התאבד בתלייה בשעה שהיה כלוא בתא מבודד בכלא איילון ברמלה. נסיבות כליאתו ומותו של זיגייר נשארו חשאיים, אולם על פי תחקיר שפורסם ברשת ABC האוסטרלית, מדובר בסוכם מוסד לשעבר. לאחר מותו הוטסה גופתו של סיגייר למלבורן שם נקבר. 

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן