חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

בזכות מכירת ישקר: המדינה הכניסה 1.7 מיליארד שקל ממסים

עסקת המכירה של חברת ישקאר למיליארדר וורן באפט הכניסה לקופת המדינה 1.7 מיליארד שקל. לאחר השלמת העסקה נרשם בפעילות התקציבית של הממשלה עודף של 0.9 מיליארד שקל, כך עולה מדוח שפרסם משרד האוצר. 

חדש: אפליקציית האייפון של פורבס ישראל – להורדה לחצו כאן

על פי הדוח, הגירעון המצטבר ב-12 החודשים האחרונים הסתכם עד חודש מאי ב 40.2 מיליארד שקל שהם כ 4.2% תמ"ג, ירידה לעומת רמת גירעון מצטבר ממוצעת של כ 4.5% תמ"ג מתחילת השנה ועד לחודש אפריל.

צילום: יח"צ

מנתוני משרד האוצר עולה כי סך גביית המסים בחודש מאי הסתכמה בכ 21.6 מיליארד שקל, לעומת 18.3 במאי אשתקד. באוצר מסבירים כי בניכוי שינויי החקיקה והתאמות, עלו ההכנסות ממסים בשיעור של 11.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בניכוי עסקת ישקאר, היו ההכנסות עולות ב- 2.3%.

ההכנסות ממסים עקיפים עלו ב-2.2%, ובמסים ישירים עלו ההכנסות ב-2.5%, לעומת חודש מאי אשתקד. באוצר מציינים כי במאי 2012 היו החזרי מע"מ גבוהים בגלל דחיה מאפריל שנבעו בגלל חג הפסח. ההכנסות ממסים ישירים הסתכמו ההכנסות ממסים ישירים ב-11.1 מיליארד שקל לעומת 8.8 מיליארד שקל.

על פי הדוח, הגביה משוק ההון הסתכמה ב-299 מיליון שקל, עליה של 38.2% לעומת מאי 2012. בגביה מריבית נרשמה עליה חדה של 48% ובגביה מניירות ערך נרשמה עליה של 19%.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן