חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דירוג פורבס המלא: הישראלים העשירים ביותר בעולם

46.25 מיליארד דולר – זהו הונם המשותף של הישראלים העשירים בתבל, 17 אנשי העסקים שהתברגו לדירוג המיליארדרים העולמי השנתי של מגזין פורבס. על פי הדירוג, שמר עידן עופר על מקומו בפסגה, עם הון מוערך של 6.5 מיליארד דולר.

אל 14 הישראלים ששמרו על מקומם בדירוג, הצטרפו ארבעה מיליארדרים חדשים (בדולרים) – מורי ארקין, שאול שני, צדיק בינו ואיש הכרייה דן גרטלר.

לדירוג המלא – הישראלים העשירים ביותר בעולם לשנת 2013 – לחצו כאן

לדירוג העולמי – האנשים העשירים  – 2013 – לחצו כאן

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

במקום הראשון, שומר על מקומו מן השנה שעברה, נותר עידן עופר – בעליה של החברה לישראל עם הון מוערך של 6.5 מיליארד דולר. עופר, המדורג במקום ב-182 ברשימה הכוללת, הוביל במשך עשור וחצי את הרחבת פעילות הקבוצה שנרכשה מיורשי שאול אייזנברג – רכישת חברת ההשקעות תמורת 300 מיליון דולר התגלתה כהשקעה מוצלחת ומהווה מנוע הצמיחה של אימפריית משפחת עופר.


נשארו במועדון המיליארדרים הישראלים: שוויד, אריסון ועופר

אייל עופר, אחיו הבכור של עידן, הוא הישראלי השני ברשימה עם הון מוערך של 6 מיליארד דולר. עופר הבכור מרכז את הפעילות הבינלאומית של המשפחה, ומעדיף לשמור על פרופיל נמוך יותר, אך הוא בעל קשרים בינלאומיים ענפים בארה"ב ובבריטניה, וחולש על פעילות הנדל"ן והספנות. הוא בעל האחזקה בחברת השיט רויאל קריביאן, הנמצאת בבעלות משותפת של משפחות עופר ופריצקר, בה הוא מכהן גם כחבר דירקטוריון. אימפריית הספנות כוללת גם את זודיאק הבריטית, הכוללת צי של כ־130 ספינות, וגם את חברת הספנות הסינגפורית טנקר פסיפיק העוסקת בהובלת נפט וכימיקלים.

עוד התברגו ברשימה: אחד מאבות התעשייה הישראלית, סטף ורטהיימר, שהונו מוערך ב-4.4 מיליארד דולר, ואשת העסקים (האישה היחידה ברשימת הישראלים) שרי אריסון. גם שמות כמו יצחק תושבה, גיל שוויד, וארנון מילצ'ן נשארו גם השנה חברים במועדון המיליארדרים האקסלוסיבי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן