חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הבורסה ננעלה בירידות חדות: החברה לישראל נפלה ב-5.2%

יומו הראשון של שבוע המסחר בבורסה באחד העם ננעל בירידות חדות על רקע ההפגנה מאמש, בה לקחו חלק כ-10,000 מפגינים שמחו נגד הצעת התקציב של שר האוצר, יאיר לפיד. מחר יגיע התקציב לדיון ראשון בממשלה.

מדד ת"א 25 נחלש היום ב-0.8%, ת"א 100 ירד גם הוא ב-0.8% ומדד הבנקים איבד 1% מערכו. מניות התקשורת צנחו ב-1.6%, מדד הנדל"ן נחלש ב-0.5% ומניות הנפט והגז רשמו ירידה של 0.4%. מניות החברה לישראל נפלו היום ב-5.2%, ובז"ן איבדה 6.3% מערכה. 

חברת כור דיווחה היום על ירידה של 14% ברווח הנקי ל-360 מיליון שקל. הרווח של כור מחלקה במכתשים אגן הסתכם ב-132 מיליון שקל, ירידה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

החברה רשמה רווח בגין שערוך ההשקעה בקרדיט סוויס בסך כ-118 מיליון שקל. עוד עולה מהדו"ח כי במהלך הרבעון פרעה כור חובות בסך 227 מיליון שקל. מאז השלמת העסקה עם כימצ'יינה לרכישת 60% מחברת מכתשים אגן בנובמבר 2011, פרעה כור הלוואות ואגרות חוב בסך כולל של כ- 3.85 מיליארד שקל. מניית החברה איבדה היום 0.4% מערכה.

ההפגנה אמש | צילום: אופיר פרימט

אמש יצאו כ-10,000 מפגינים לרחובות וצעקו "אין עתיד בדרך של לפיד" ו-"בלחם היבש את ביבי נגרש". כמו כן נרשמה הפגנה סוערת מול ביתו של שר האנרגיה סילבן שלום כנגד ייצוא הגז על פי מסקנות ועדת צמח.

היום מתקיים דיון ראשון על נושא תקציב הביטחון כשברור לכל כי אם בסופו של דבר הקיצוץ ייחתם על פחות מ-4 מיליארד שקל, הכסף החסר ייצטרך להגיע ממקום אחר.

שנה למהפכה בשוק הסלולר ומנכ"ל גולן טלקום מיכאל גולן רומז על אפשרות כי החברה תכנס לשוק הטלויזיה. בראיון הבוקר לגלי צה"ל אמר גולן כי "לא ייתכן שבארץ חבילת הטריפל בכבלים עולה 250-300 שקל כשבצרפת משלמים 150 שקל – 30 יורו". גולן אף אמר כי התחרות בשוק הסלולר תימשך והמחירים שמציעה החברה לא צפויים לעלות. מניית המתחרה סלקום ירדה היום ב-2.2%,  בזק נסחרה סביב רמות הפתיחה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן