חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הבורסה ננעלה בעליות: סקיילקס התחזקה ב-16.7%

המסחר בבורסה ברחוב אחד העם ננעל היום בעליות על רקע התערבותו של בנק ישראל בנעשה בשוק המט"ח. לאחר יום דליל במיוחד אתמול אשר ננעל במחזור נמוך מאוד עמד היום המסחר על מחזור של כ-700 מיליון שקל.

מדד 25 עלה ב-0.2%, מדד ת"א 100 התחזק ב-0.3%, מדד הבנקים נחלש ב-0.4%, מניות הגז והנפט התחזקו ב-0.3% ומדד הנדל"ן טיפס ב-0.4%. בגיזרת המניות העולות ניתן היה למצוא היום את סקיילקס שהתחזקה ב-16.7%. אל על הוסיפה 4.2% לערכה, וסלקום 3%. סרגון לעומתן ירדה ב-8.2%.

לראשונה מאז יולי 2011, התערב היום בנק ישראל בשוק המט"ח והחל לרכוש דולרים, לאחר ששער המטבע האמריקאי צנח ב-0.7% מתחת לרף של 3.60 שקלים. רף זה נחשב על ידי רבים ל"קו האדום", שאחריו יתערב בנק ישראל, וכך אכן קרה.

על פי הערכות שונות, רכש בנק ישראל עד כה כ-90 מיליון דולר במהלך היום, וקנה כ-30 מיליון דולר נוספים רגע לפני קביעת היציג, במטרה לעודד את השוק. היציג נקבע על 3.618 שקלים. לעומת הדולר, היורו התחזק היום ב-0.5% מול השקל, ושערו היציג נקבע על 4.71 שקלים.

בחודש מרץ נמדד על פי נתוני האוצר גירעון תקציבי של 2.9 מיליארד שקל. בחודשים ינואר-מרץ הסתכם הגירעון הממשלתי בכ-4.6 מיליארד שקל, פי 3 מהתקופה המקבילה אשתקד. הגירעון התקציבי המצטבר ב-12 החודשים האחרונים הסתכם בכ-42 מיליארד שקל. ההאטה בצמיחה גרמה לנפילה חדה בהכנסות ממסים ולזינוק הגרעון התקציבי לכ-40 מיליארד שקל בשנת 2012.

חדר מסחר | צילום: רויטרס

ביצועי הבורסה בת"א הם מהטובים במערב ברבעון הראשון 2013, והם גבוהים מכל הבורסות בגוש היורו (שירדו בממוצע ב-0.8%) – כך עולה מהשוואה של השבועון הכלכלי אקונומיסט. השינוי במדדי המניות חושב במונחים דולריים לצורך השוואה בין המדינות השונות.

מדד ת"א 100 עלה יותר ממדד המניות האירופי (2.6%) וממדד המניות העולמי (5.9%). מדד ת"א 100 עלה מתחילת השנה ב-8.3% (עד ה-3 באפריל), והוא בין 12 המדדים הגדולים בעולם. מנגד, נרשמו ירידות של 2.9% במדד השווקים המתעוררים ו-0.8% במדד גוש היורו.

אתמול פורסם כי עוד גוף בינלאומי גדול הפך לבעל עניין בחברת שיווק השיקמה של רמי לוי: שבוע לאחר שמכרה 4.8% ממניותיה לקרן ההשקעות MSD CAPITAL של מייקל דל דיוולה החברה כי גם קבוצת ההשקעות פידליטי מארה"ב הפכה לבעלת עניין בחברה.

פידליטי מחזיקה ב-5.03% ממניותיה של רשת רמי לוי בשווי של כ-100 מיליון שקל. את המניות רכשה פידליטי במהלך המסחר השוטף בבורסה. מניית רמי לוי התחזקה היום ב-2.8%.

האם עידן עופר עובר לגור בלונדון? מקורבים למשפחת עופר מספרים כי איש העסקים, בעל השליטה בחברה לישראל שוקל להעתיק את מגוריו לממלכה האנגלית, זאת על רקע כוונת בנו ללמוד שם. אולם, בקהילת העסקים יש הטוענים כי הסיבה למעבר הינה דווקא משיקולי מס. מניית החברה לישראל הנמצאת בשליטתו של עופר התחזקה היום ב-0.9%..

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן