חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הטבח בקליפורניה: לא נשללה אפשרות של טרור

שוב טבח בארצות הברית: גבר ואישה החשודים כי לקחו חלק בפיגוע הירי בו נהרגו 14 בני אדם ונפצעו 17 במרכז רווחה בדרום קליפורניה, נהרגו הלילה (חמישי, שעון ישראל), במהלך קרב יריות שעות לאחר הירי, כך דיווחו הרשויות. חשוד שלישי נעצר בקרבת מקום, אך עדיין לא ברורה מידת מעורבותו והמניע למעשה.

משפחתו של החשוד בירי ההמוני בקליפורניה, סעיד רזואן פארוק, בן 28, לא הצליחה לאתר אותו או את אשתו עד כה, כך מסר חוסאם אילוש, מנכ"ל המועצה ליחסים איסלאמים-אמריקנים. פרחאן חאן, גיסו של החשוד פארוק, אמר לכתבים: "אין לי מושג למה הוא יעשה דבר כזה. אין לי שום מושג. אני בהלם בעצמי". חאן הוסיף כי שוחח לאחרונה עם פארוק לפני כשבוע, כך דווח ב-CNN.

האשה החשודה בביצוע הירי זוהתה כטאשפין מאליק, בת 27, הנשואה או מאורסת לפארוק. מפקד משטרת סן ברנדינו ג'ארד בורגואן אמר כי פארוק הוא עובד מחוז בארצות הברית שהשתתף בחגיגות המולד במרכז הטיפולי "אינלנד", ולאחר מכן חזר וביצע את הירי המסיבי במשתתפים. עוד הוסיף מפקד המשטרה כי פארוק ומאליק ככל הנראה היו היורים היחידים במסע ההרג ההמוני, שאותו כבר מסמנים כהתפרצות הקטלנית ביותר של אלימות נשק חם מאז דצמבר 2012, אז התרחש הטבח בבית הספר היסודי "סנדי הוק" בניוטאון, קונטיקט. קצין משטרה נפצע במהלך קרב היריות עם שני החשודים, שהתעמתו עם השוטרים לאחר שנמלטו ברכב מזירת הירי בסן ברנרדינו, כ-100 ק"מ מזרחית ללוס אנג'לס, כך דיווחה המשטרה המקומית.

עוצרים את היורים בקליפורניה | צילום: fotolia

אובמה: "אין שום מקום בעולם לדפוס כזה של ירי המוני; להגביר הפיקוח על הנשק"

מסע ההרג המטורף, התחולל במהלך מסיבת חג המולד בקמפוס של המרכז הקהילתי "אינלנד", שהושכר למחלקה לבריאות הציבור של המחוז לכבוד האירוע. המקרה הקשה הוא עוד דוגמא של התגברות האלימות ומסעות הירי הקטלניים בארה"ב, מאז הטבח בבית הספר היסודי בניוטאון, קוניטיקט, בדצמבר 2012, בו נהרגו 27 בני אדם, כולל היורה. מפקד המשטרה ג'רוד בורגן, דיווח במסיבת עיתונאים כי הרשויות גם עצרו אדם, חשוד שלישי במעשה, שנראה בורח מרכב המילוט, אך החוקרים לא היו בטוחים כי הוא מעורב במקרה. בורגן הוסיף כי ייתכן וישנו אדם שלישי שהשתתף בירי, וכי ישנם אנשים נוספים ש"מעורבים" בתכנון הפשע. נשיא ארה"ב ברק אובאמה גינה את הטבח והתבטא בחריפות נגד המדיניות המאפשרת לכל דיכפין לרכוש כלי נשק, באמרו: "אין שום מקום בעולם לדפקוס כזה של ירי המוני; יש להגביר את הפיקוח על הנשק".

בורגן אף דיווח כי שני החשודים שנהרגו היו חמושים ברובי סער ואקדחים והיו לבושים בבגדים "בסגנון תקיפה". מפקד המשטרה אמר כי אינו יודע מהו המניע שעמד מאחורי הפשע הנורא. יוויד בוודיץ', מנהל מחוז ב-FBI, אמר כי הרשויות אינן שוללות כי הירי הוא מעשה טרור. "זו אפשרות, אך איננו יודעים זאת", אמר לכתבים. "זה אפשרי שמדובר בכיוון הזה, אך אפשרי גם שלא".

לאתר מעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן