חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

היסטוריה בארה"ב: בפעם הראשונה זה 100 שנה אישה תופיע על שטר כסף

היסטוריה בארה"ב: בפעם הראשונה מזה 100 שנה, פניה של אישה יתנוססו על שטר אמריקני. שר האוצר האמריקני, ג'ק לואו, הודיע היום (חמישי) כי שטר חדש שיונפק בשנת 2020 יישא את דמות של "אישה שתרמה לדמוקרטיה האמריקאית ומייצגת את ערכיה". עם זאת לא ציין שר האוצר שמות כלשהם המועמדים להופיע על השטר המדובר.

בשנת 2020, השנה בה יונפק השטר, יצוינו בארה"ב 100 שנים לקיום זכות ההצבעה של נשים בארה"ב. "הנצחת התמונות של מנהיגים אמריקאים דגולים על השטרות, היא הדרך להוקיר כבוד לעברנו ולערכים שהביאו עמם", אמר לואו. "ההחלטה לשים את דמותה של אישה על השטרות של 10 דולר משקפת את השאיפות לעתיד לצד הוקרת כבוד לעבר", הוסיף שר האוצר.

בקרוב יהיו גם נשים על השטרות | צילום: thinkstockphotos

הפעם האחרונה בה הופיעה דמות של אשה על שטר בארה"ב היתה ב-1891, אז הופיעה מרתה וושינגטון (אשתו של הנשיא ג'ורג' וושינגטון) על השטר של הדולר הבודד. הפעם, סביר להניח כי האישה שתזכה לכבוד לא תהיה "אישתו של" אלא אחת הנשים המשפיעות והחשובות בארה"ב במהלך העשורים האחרונים.

בינתיים בארגוני קידום זכויות נשים בארה"ב כבר מברכים על המהלך, ונראה כי שר האוצר לואו בהחלט ענה על רצון נרחב בחברה האמריקאית. מנגד, יש כבר קולות המזהירים כי עד שנת 2020 השימוש בכסף המזומן ידלדל באופן משמעותי, ואולי אף יעלם לחלוטין. אם כך אכן יהיה המצב, תדרש ארה"ב לחשוב על דרך חדשה לחלוק כבוד לאישה שתיבחר – ולקדם את השוויון בין המינים בחברה האמריקאית.

לכתבה באתר מעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן