חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המסחר באחד העם ננעל במגמה מעורבת; קבוצת דלק זינקה 4.1%

המסחר בבורסה באחד העם ננעל היום במגמה מעורבת, לאחר שאתמול ננעל בעליות קלות ועל רקע המגמה החיובית אשר שלטה במסחר בבורסות אירופה ואסיה, כמו גם הפתיחה החיובית של המסחר בוול סטריט.

עם סיום המסחר עלה מדד ת"א 25 ב-0.2%, מדד ת"א 100 התחזק ב-0.1%, ומדד הבנקים נחלש ב-0.3%. מדד התקשורת איבד 1.7% מערכו, מדד הנדל"ן נחלש ב-0.6% ומדד הנפט והגז ירד ב-0.6% גם הוא.


צילום: אהוד כהנים

בנק ישראל סיים את שנת 2013 בהפסד של 8.6 מיליארד שקל, כך עולה מדוחותיו הכספיים אשר פורסמו אתמול. הפסדי הענק מוסברים בבנק בפעולותיו במטבע חוץ. כמו כן, עולה כי גירעון הבנק הגיע בשנה החולפת לשיא של יותר מ-47 מיליארד שקל, לעומת כ-9 מיליארד ב-2012.

בנק לאומי, אשר פרסם הבוקר את דוחותיו, הציג זינוק של 108% ברווח הנקי שהסתכם ב-1.94 מיליארד שקל, לעומת 931 מיליון ב-2012. למרות הנתונים החיוביים, ירדה היום המנייה ב-0.2%. קבוצת דלק שפרסמה היום את דוחותיה לפיהם חל זינוק של 60% ברווח הנקי ל-740 מיליון שקל, זינקה היום והוסיפה 4.1% לערכה. גם מניית טבע זינקה היום, והוסיפה 4.2% לערכה.

ב-FXCM ישראל אמרו הבוקר כי "הדולר-שקל ממשיך להציג מומנטום חיובי ובשבוע שעבר כבר התקרב פסע מרף 3.50. המומנטום החיובי הזה נרשם חרף עליות השערים בשוקי ההון העולמיים ובבורסה המקומית. שבירת הקורלציה ההפוכה המסורתית, לפחות לעת עתה, בין הדולר לבין המניות נגרמת בשל שינוי המדיניות של הבנק הפדרלי: מאז שהבנק אותת על האפשרות של העלאת ריבית בתחילת 2015, ובעקבות המשך הצמצום העקבי של היקף רכישות האג"ח, הדולר מתחיל להתייצב בשוק המט"ח העולמי".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן