המסחר בבורסה ננעל בעליות על רקע החלטת הריבית

המסחר בבורסה באחד העם ננעל היום בעליות שערים, כשברקע עדיין מהדהדת החלטת הריבית של הוועדה המוניטרית בבנק ישראל אשר פורסמה היום. לפי החלטת הבנק תרד הריבית במשק בחודש ספטמבר ב-0.25%, ותעמוד על שיעור של 0.25% בלבד – שפל של כל הזמנים. החלטת הבנק באה על רקע המשך ההאטה במשק וכן במאמץ נוסף לבלום את התחזקות השקל אל מול יתר המטבעות בעולם, ובראשם הדולר.

בנוסף להחלטת הבנק, גם הדיווחים השונים על הפסקת אש קרבה בין ישראל לבין החמאס השפיעו על המסחר באחד העם כבר משעות הבוקר. על פי הדיווחים השונים, הסכם שכזה עשוי להיכנס לתוקפו ככבר בשעות הקרובות, ולפיו יסכימו ישראל והחמאס לנצור את האש למשך חודש שלם. גם עליות השערים בבורסות אירופה ובמסחר בוול סטריט השפיעו על הנעשה בבורסה הישראלית, ומשכו את המדדים המובילים למעלה.

צילום: אהוד כהנים

לאור כל אלו, כאמור, המסחר ננעל היום בעליות שערים כשמדד ת"א 25 התחזק ב-0.9%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.7% ומדד הבנקים נסחר סביב רמות הפתיחה. מדד התקשורת זינק והוסיף 1.2% לערכו, מדד הנדל"ן התחזק ב-0.1%, ומדד הנפט והגז עלה ב-1%.

מניית אלרון שבשליטת אי.די.בי זינקה היום והוסיפה 7% לערכה לאחר שהחברה דיווחה הבוקר כי תחלק דיבידנד גדול במיוחד בהיקף של 110 מיליון דולר לבעלי המניות. מניית חברת ברינסווי נסחרה בעליות זה היום השני ברציפות, והוסיפה 3.4% לערכה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן