חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הסודות של משפחת הילטון: כך סיימה את חייה בתו של מייסד אימפריית המלונאות עזובה ומרוששת

כולם אוהבים סיפורים על אנשים שהחלו מאפס והפכו להצלחה גדולה, אבל חייה של פרנצ'סקה גאבור הילטון, שהלכה לעולמה בתחילת החודש, הם פחות או יותר הסיפור ההפוך. פרנצ'סקה נולדה לכוכבת העבר ההוליוודית ז'ה ז'ה גאבור, ולמייסד אימפריית המלונאות, קונארד הילטון. היא גדלה בין מסיבות של ידוענים, חיה באחוזות ובילתה בין בירות האופנה של אירופה. אך חייה לא היו זוהרים כמו שהם נשמעים.

ז'ה ז'ה גאבור כתבה באוטוביוגרפיה שלה שפרנצ'סקה נולדה כתוצאה מהריון שנכפה עליה כשבעלה באותה תקופה אנס אותה והזוג נפרד עוד לפני לידתה. פרנצ'סקה סיפרה בראיון ב-2007 כי הייתה מבלה את חג המולד וכן ארוחות צהריים יוקרתיות מפעם לפעם עם אביה, קונארד, אך היחסים ביניהם מעולם לא היו קרובים. כאשר מת אביה ב-1979, הוא הוריש לביתו היחידה סכום זעום של 100 אלף דולר, ואת רוב הונו תרם לצדקה. אחזקותיו באותה תקופה הסתכמו בכ-200 מיליון דולר וכללו את מניות חברת המלונות.


פרנצ'סקה הילטון. סיפור סינדרלה הפוך | צילום: מתוך יוטיוב

פרנצ'סקה הגישה תביעה נגד הצוואה, אך הפסידה. באותו הזמן, אחד מאחיה למחצה, בארון הילטון, טבע גם הוא את שינוי הצוואה והצליח להשיג זכויות הצבעה, זכויות הכנסה ואת רוב המניות של החברה. כמי שכבר שימש כמנכ"ל, הוא העלה באופן דרמטי את ערכה של האימפריה ונכנס לרשימת המיליארדרים של פורבס. ב-2007, הודיע בארון כי כמו אביו, הוא מתכוון לתרום את מרבית הונו לצדקה כשימות (למורת רוחה של נכדתו, פריס הילטון).

שלא כמו בת אחייניתה פריס, פרנצ'סקה הפסיקה ליהנות מתמיכתם של הוריה העשירים לפני שנים רבות וניסתה לפתח קריית משחק ולעבוד בקרן הצדקה של אביה. אימה ז'ה ז'ה, עברה דרך עוד שישה בעלים עד "שהתמסדה" בסופו של דבר עם הנסיך פרדריק וון אנהאלט, הצעיר ממנה ב-25 שנה. לאחר שעברה תאונת דרכים, כמה אירועי שבץ מוחי וקטיעה של רגלה, הפכה ז'ה ז'ה למשותקת ותלויה לחלוטין בבעלה הנסיך, שלפי פרנצ'סקה, ניצל את הונה ומנע ממנה להתרועע עם איתה.


ז'ה ז'ה גאבור (משמאל) ופריס הילטון. חיי זוהר בצל הייחוס המשפחתי | צילומים: Glenn Francis, ויקיפדיה

הנסיך וון אנהאלט מצידו, תבע את פרנצ'סקה בטענה שניסתה לקבל בצורה לא חוקית את אישורה של אימה למימון אחוזתה בבל אייר על מנת להשתלט עליה. התביעה הסתיימה בלא כלום, אך פרנצ'סקה התרוששה וזמן קצר לפני מותה נעה בין מגורים במכוניתה ובין דירה קטנה, כאשר יכלה להרשות זאת לעצמה. למעשה, פרנצ'סקה הגיעה כל כך נמוך עד שלאחר מותה, אף אחד לא דרש את גופתה והיא שכבה בחדר המתים במשך ימים.

אז מי הגיע בסופו של דבר ודאג לסידורי ההלוויה? הנסיך וון אנהאלט כמובן, שאף ביקש לפתוח בחקירת מותה של פרנצ'סקה מאחר שהותירה לו הודעה קולית לפני מותה, בה היא מאיימת כי תתאבד. לבסוף, הרשויות הורו על ניתוח שלאחר המוות ולא הרשו לוון אנהאלט לקבל את גופתה. סטפן , אחד מאחיה למחצה, יקבל לידיו את הגופה במקומו.

זו היתה נפילה רצינית עבור מי שהחלה את חייה מוקפת בכל טוב, כבתו של המלונאי המצליח בעולם ושל אשת זוהר בלתי מעורערת. פריס, ראי הוזהרת.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן