חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הענקיות מתגוננות: טבע ואינטל הודפות את הטענות על מיסוי נמוך

טבע ואינטל, שתי חברות ענקיות הפועלות בישראל כמו גם בשווקים בינלאומיים יצאו היום, כל אחד בנפרד, להגנה אל מול ההאשמות על תשלומי מס נמוכים ו"הרווחים הכלואים".

אינטל התמקדה הבוקר במסיבת העיתונאים שערכה בחשיבות הפעילות שלה עבור ישראל: "אם אינטל לא היתה מגדילה את הייצוא שלה משנה לשנה, ייצוא ההייטק של ישראל כולה היה קטן ב-10%", חזר והדגיש נשיא אינטל ישראל, מולי אדן והוסיף "החברה אחראית על שליש מהייצוא הישראלי לסין".

אדן התייחס למענקים הממשלתיים לחברה. "מענקי הממשלה לאינטל בעשור האחרון הסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר", אמר אדן. "באותה התקופה ההשקעה של אינטל בישראל הסתכמה ב-10.5 מיליארד דולר. ב-2012 לא ניתנו מענקי ממשלה לאינטל והחברה השקיעה 1.1 מיליארד דולר. המיסוי של אינטל גדול מהמענקים שישראל נתנה לחברה, אתם יכולים לבדוק את זה".

ג'רמי לוין (מימין) ומולי אדן | צילום: רויטרס והדר ישראלי

לאחר מספר שעות הצטרפה ענקית התרופות טבע למגננה: "החברה שילמה ומשלמת מיסים כחוק", כתבה החברה. "מאז חקיקת החוק לעידוד השקעות הון, מיישמת טבע את מטרת החוק ואת רוחו. אנו גאים על התנהלותנו בתחום זה שהינה ללא דופי מאז ומתמיד".

טבע טענה כי הדיון הציבורי חסר מספר עובדות וכך היא כתבה בהודעתה: "פעילות טבע בישראל מייצרת למדינה הכנסות שנתיות ממס בגובה של למעלה מ-3 מיליארד שקלים – במישרין ובעקיפין". כמו כן טענה החברה כי היקף היצוא שלה בשנים האחרונות מישראל למדינות בעולם עומד על למעלה מ-18 מיליארד שקלים בשנה. בחברה טוענים כי בזכות פעילות זו, ישראל היא אחת מהיצרניות הגדולות בעולם של תרופות מצילות חיים, ביחס לגודל האוכלוסיה.

שתי החברות ביקשו לשים את הדגש על כמות המועסקים: טבע ציינה כי היא מעסיקה בישראל למעלה מ-7,000 עובדים במישרין המשלמים מס בהיקף של למעלה מ-300 מיליון שקלים בשנה ואילו אינטל מעסיקה כ-8,500 עובדים והתרחבה בשנה האחרונה ב-760 עובדים. ביחד מגיעות שתי החברות ל-15.5 אלף מועסקים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן