חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הראל: תחזית בנק ישראל אופטימית – המשק יצמח ב-2.7% ב-2013

כלכלני הראל מעריכים כי הצמיחה במשק בשנת 2013 תגיע ל-2.7%, ולא ל-3%, כפי שמעריכה חטיבת המחקר של בנק ישראל. הכלכלנים הגדירו את הערכת בנק ישראל כמעט אופטימית, במיוחד במקרה שבו הממשלה תחליט שלא להעביר את התקציב וללכת לבחירות.

בהראל מעריכים גם כי האינפלציה ברבעון הרביעי של 2013 תחזור לסביבות מרכז יעד האינפלציה, סביב 2%, ועל רקע המשך אי הוודאות באירופה – הסיכוי להפחתת ריבית נוספת בשנה הקרובה גבוה יותר מהסיכוי להעלאת ריבית.

פישר. אופטימי מדי? | צילום: רויטרס

בבית ההשקעות מציינים נתוני סקר כוח האדם של הלמ"ס לחודש אוגוסט היו מעורבים. אומנם שיעור האבטלה עלה ל-6.9% (לעומת 6.6% ביולי) אך שיעור ההשתתפות המשיך ועלה ל-64.3%, לעומת 64.1 אחוזים ביולי.

בנק ישראל פרסם באחרונה עדכון של תחזיות חטיבת המחקר לשנים 2012-2013. על פי תחזית זו, הצמיחה בתמ"ג לשנת 2012 עודכנה ל-3.3%, לעומת תחזית של 3.1% שפורסמה בסוף יוני, בעיקר כתוצאה מעדכון נתוני הלמ"ס למחצית הראשונה של השנה. התחזית לשנת 2013 עודכנה ל-3%, לעומת 3.4% בתחזית הקודמת, בעיקר כתוצאה מההרעה הכלכלית באירופה.

לפי תחזית זאת, ריבית בנק ישראל צפויה להישאר ללא שינוי עד סוף 2013, וקצב האינפלציה צפוי להאיץ במעט במשך השנה הקרובה בשל העלאת המסים העקיפים, עליית מחירי הסחורות והפיחות שכבר התרחשו. כאמור, בהראל סוברים כי מדובר בתחזית אופטימית למדי.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן