חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

השנה השחורה של תעשיית המוזיקה: 2014 שוברת שיאי מכירות שליליים

עשרה חודשים וחצי לתוך 2014 והמכירות בתעשיית המוזיקה נראות רע מאוד. על אף שרוב המכירות בדרך כלל מגיעות ברבעון האחרון, המצב מעולם לא היה כל כך גרוע. השנה, אף לא אומן אחד הצליח לחצות את רף מכירת מיליון התקליטים ולהשיג אלבום פלטינה.  למעשה אלבום אחד חצה את הרף, אבל מדובר בפס-קול של הסרט פרוזן שנמכר ביותר מ-3.2 מיליון עותקים, ולא באלבום של אמן בודד.

כדי להבהיר עד כמה חמור המצב, מספיק להתבונן שנה אחת אחורה. בשנה שעברה בתקופה הזו, 5 אלבומים חצו את קו מיליון המכירות ובראשם אלבום הקמבק של ג'סטין טימברלייק. עד תחילת הרבעון האחרון של 2013, מכר האלבום 2.3 מיליון עותקים.

המכירות השנה כל כך גרועות שרק במקום הרביעי ברשימת האלבומים הנמכרים ביותר מופיע אלבום שיצא ב-2014. במקום השני והשלילי (אחרי פרוזן) נמצאים האלבום של ביונסה הנושא את שמה ו-Pure Heroine של לורד – שניהם יצאו כבר ב-2013 ומכרו עד כה כ-750 אלף עותקים. המקום הרביעי שייך לכוכב הקאנטרי אריק צ'רץ' ואלבומו Outsiders, ואל המקום החמישי הגיעו קולדפליי עם האלבום Ghost Stories.


שנת בצורת בתעשיית המוזיקה. אין קונים | צילום: thinkstock

אם מתבוננים על המכירות של שירים בודדים, נראה שהמצב טוב יותר – 60 שירים עברו את סף המיליון, אך למעשה גם כאן מדובר במספר נמוך בהרבה מזה שהושג בשנה שעברה. אז, לא פחות מ-83 שירים זכו למכירות שחצו את רף הפלטינה.

אנחנו עכשיו ברבעון הרביעי וזה הזמן של המכירות להרקיע שחקים כאשר יותר ויותר אנשים מחפשים מתנות לקרוביהם, אך בתעשיית המוזיקה לא אופטימיים. ללא אלבומים חדשים של אדל, ליידי גאגא, קייטי פרי או ברונו מרס, שעדיין מסוגלים לגרום למיליונים להכניס את היד לכיס ולקנות אותם, נראה ש-2014 עומדת להפוך לשנת הכישלון הגדול בעולם המוזיקה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן