Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo

התרסקות מפוארת: 6 זוכי לוטו שאיבדו הכל

הערב (שעון ארה"ב) תיערך הגרלת הלוטו הגדולה בכל הזמנים, כאשר באם יהיה זוכה יחיד, חייו ישתנו מהקצה אל הקצה בעקבות הסכום העצום של 1.5 מיליארד דולר שישלשל לחשבון הבנק שלו. אם נשים בצד את המחקרים שמוכיחים שכסף לא קונה אושר, ושרמת החיים אינה ערובה לאיכות החיים, דברים יכולים להשתבש גם בפן הכלכלי לאחר בוננזה שכזו. אמנם גם בישראל אפשר למצוא זוכי לוטו שקצת הסתחררו מהמעמד החדש ואיבדו הכל, אבל בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ההתרסקות גם היא בלתי מוגבלת. לכן קבלו את האנשים שנוחי דנקנר יכול להתנחם בהתרסקותם המפוארת.

שרד נסיון חיסול, הכסף לא

וויליאם "באד" פוסט זכה בסכום פנטסטי של 16.2 מיליון דולר בהגרלת הלוטו ב-1988, וכבר לאחר חודש אחד היה שקוע בחובות של מיליון דולר. "הלוואי וזה לעולם לא היה קורה", הוא אומר ומכה על חטא, "זה היה סיוט אמיתי". בשורות האיוב המשיכו להגיע עבור פוסט, כשחברתו לשעבר תבעה אותו בהצלחה על חלקה בזכיה, ואחיו שכר מתנקש כדי לחסלו ולרשת את כספי הזכיה. למזלו של פוסט הוא לא חוסל, אך לאחר ששקע עוד יותר בחובות בעסקים המשפחתיים, בילה גם זמן בכלא לאחר שפספס מעט את ראשו של אוסף חובות ביריית אקדח. היום הוא חי על 450 דולר בחודש.

Fotolia :שרד חיסול וניסה לחסל – המליונר שהכסף הכניס אותו לכלא | צילום

אם רק היו מוצאים את הכרטיס

מאוד מעצבן לאבד נייר בעל משמעות. אבל מעצבן זו כבר אינה ההגדרה המתאימה כשהנייר הזה הוא טופס זוכה יחיד ב-5 מיליון דולר. זה בדיוק מה שקרה למרטין טוט ואשתו, זוג בריטי שעשה כל שביכולתו לשכנע את הרשויות באמיתות זכייתם, אך מכיוון שעברו יותר מ-30 יום מרגע אבידת הכרטיס, נגזר על עולמם להיחרב, לפחות לקצת. "זה שואב ממך את החיים ויוצר מתח גדול במערכת היחסים. לא יכול לדמיין עינוי גדול מזה".

Fotolia :ואיך תשכנע את הלוטו שגם לך היה כזה? | צילום

התפטר מהעבודה, ואז הכל השתבש

פועל בניין בשם אמריקו לופז זכה בלוטו של ניו ג'רזי. כמתבקש מנובוריש שכזה הוא התפטר מעבודתו. כשנתבקש לנפק סיבה לכך, החליט לשקר ולומר שזה בגלל בעיות בכף הרגל שמצריכות ניתוח. אולם נקיפות המצפון לא הרפו מלופז, שהחליט להתוודות בפני קולגה לשעבר לעבודה, שבמקרה גם מילא איתו את הטופס, מדוע באמת התפטר מהעבודה. שאר הסאגה כבר נמשכה בבית המשפט, שהורה ללופז לחלק את כספי הזכייה שלו בין שאר ממלאי הטופס.

Fotolia :הרצחת וגם ירשת? | צילום

מתישהו זה חייב להיגמר ברצח

איבי רנקולי זכתה ב-5 מילון דולר בהגרלת הלוטו של קנדה. אבל היא החליטה שלא לספר לבעלה איך היא הולכת לבזבז את הכסף. כשבעלה, ג'וזף, גילה שכמעט חצי מהסכום הלך לטיפול בילד סודי של אשתו מגבר אחר, החליט להרעיל אותה עם משככי כאבים. הוא הורשע ברצח, ואף ביקש ממשפחת אשתו המנוחה לממן את הלווייתה.

Fotolia :הרצחת וגם ירשת? | צילום

חופשה באיים הקנאריים, ואז מקדונלדס

בחור וולשי צעיר בשם לוק זכה ב-1.9 מיליון פאונד אי שם ב-2006. רצה הגורל וחשקה נפשו בחופשה מפוארת באיים הקנרים, חתונה עם בחירת לבו ובית חדש. שנה וחצי לאחר מכן, לוק מצא עצמו הופך המברגורים בלא פחות ממקדונלדס. לטענתו, הוא מאושר והפירורים שנשארו מכספי הזכייה צוברים ריבית בבנק. טוב, אולי זה יספיק לו לביג מק מתישהו.

Fotolia :האיים הקנריים – היה שווה לבזבז את כל הזכייה עליהם? | צילום

הזוג המוזר

לפני שזכו ב-2.76 מיליון דולר, לארה ורוג'ר גריפית' כמעט ולא התווכחו ביניהם. אבל אז הם קנו בית במיליון דולר ופורשה. שש שנים לאחר מכן, רוג'ר דהר עם הפרארי שלו אל האופק, לאחר שלארה חשדה שהוא מנהל רומן עם אחרת. הנישואים בני 14 השנים שלהם כמובן נגמרו, וכל אגורה מכספי הזכייה שלהם ירדה לטימיון.

Fotolia :דוהרים אל השקיעה | צילום

לכתבה ב-Mako

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן